Ponieważ w opolskich mediach fakt istnienia naszego klubu oraz jego owocna działalność są pomijane, postanowiłem czytelnikom NGOpole.pl. przybliżyć nieco historię powstania klubu i jego działalność. Klub „Gazety Polskiej” w Opolu powstał 14 listopada 2008 r. z inicjatywy pana Mariana Gęślickiego, jego żony Wandy Gęślickiej, mojej i pana Waldemara Zaczyka. W tym też dniu zostałem wybrany przewodniczącym klubu, a w późniejszym czasie wiceprzewodniczącym został pan Wiesław Ukleja. Pierwsze spotkania Klubu odbywały się w lokalu Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej przy ul. Luboszyckiej 2A/1. Czytaj więcej…
Prapremiera „Historii Roja” w Opolu?
2Trwają prace przygotowawcze do uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, święta którego idea zrodziła się w Opolu. Sprawę tą opisaliśmy w rozmowie z wiceprezydentem Arkadiuszem Karbowiakiem, inicjatorem święta. Z naszych informacji wynika, że 1 marca o godz. 17:00 planowane są oficjalne uroczystości pod pomnikiem „Żołnierzy Wyklętych” na placu Wolności. Współorganizatorami są Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej i Urząd Miasta Opola. Później szykuje się nie lada niespodzianka. Planowana jest zamknięta, nieoficjalna premiera filmu pt. „Historia Roja, Czytaj więcej…
Nowoczesna gospodarka według Jarosława Kaczyńskiego
Przed chwilą miałem okazję przeczytać pierwszy i całkiem spory wpis na dopiero co uruchomionym blogu Jarosława Kaczyńskiego. Blog ten w ciągu 30 godzin od publikacji miał ponad 66 tys. odsłon, z czego ponad tysiąc użytkowników Facebook-a kliknęło „Lubię to”. Tyle samo użytkowników skomentowało ten wpis. Jak na debiut, to spory sukces. Ad rem we wpisie Premiera możemy przeczytać nt nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego. Czytaj więcej…