9 miesięcy od tragedii smoleńskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

Już po raz kolejny opolanie spotkali się pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych na pl. Wolności by uczcić pamięć ofiar tragedii smoleńskiej. Jak co miesiąc zapaliliśmy znicze i odśpiewaliśmy hymn narodowy. Wśród zgromadzonych obecni byli ludzie z różnych środowisk, w różnym wieku, ale wszystkich łączył jedno – pamięć. Pamięć o największej tragedii w historii powojennej Polski, pamięć o prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej Lechu Kaczyńskim, jego Małżonce Marii i wszystkich osobach, które zginęły w tej katastrofie.

[slideshow]
Obchody 9 miesięcznicy jak zawsze poprowadził radny Rady Miasta Opola z klubu Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki. Podczas uroczystości głos zabrał poseł Prawa i Sprawiedliwości Sławomir Kłosowski, który powiedział, że nasza obecność w tym miejscu co miesiąc pokazuje, że Naród polski nie pozwoli zamieść pod dywan tej tragedii, że domagamy się i będziemy domagać się prawdy o Smoleńsku. W imieniu Klubu Gazety Polskiej pan Henryk Witowski odczytał „Apel” redaktora Sakiewicza, w którym zawarte było żądanie rzetelnego wyjaśnienia przyczyn tej katastrofy i rozliczenia wszystkich, których w jakikolwiek sposób się do niej przyczynili.

Po uroczystościach pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych udaliśmy się do opolskiej Katedry na mszę św. w intencji ofiar tragedii smoleńskiej.

Klub Gazety Polskiej

Komentarze są zamknięte