List z Polski

Niezależna Gazeta Obywatelska

„Witajcie, Przyjaciele! Piszę do Was ten list z Krakowa, z Polski. Najprawdopodobniej po przeczytaniu mojego listu dojdziecie do wniosku, że jestem szalony albo, przynajmniej, że wszystko w tym liście jest absurdalne. I wiecie co? Mam nawet nadzieję, że macie rację, i że wszystko w tym liście jest halucynacją lub, w najgorszym przypadku, koszmarem. Mimo to, obecnie, ja sam oraz większość moich rodaków jesteśmy głęboko zaniepokojeni i czujemy ogromną niepewność. Być może czas pokaże, iż to wszystko nie stało się bez powodu, ale cechuje nas naturalna tendencja do paranoi, która jest częścią naszej polskiej duszy. Być może. Mam taką nadzieję. Ale teraz pozwólcie, że opowiem wam o moich obawach. A zaczęły się one 10 kwietnia”. – tak zaczyna się „List z Polski”.

Ten film w reżyserii Mariusza Pilisa został wyemitowany w holenderskiej telewizji, a w Internecie bije rekordy oglądalności. Raczej nie ma co liczyć, że doczeka się projekcji w polskiej telewizji, dlatego warto skorzystać z zaproszenia Klubu Gazety Polskiej w Opolu oraz Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Uniwersytetu Opolskiego na projekcję tego poruszającego dokumentu.

19 stycznia 2011 roku o godzinie 17:00 w budynku Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Oleskiej 48 Colegium Civitas (sala 20) odbędzie się projekcja filmu „List z Polski” połączona  z autorskim spotkaniem z reżyserem togo dokumentu Panem Mariuszem Pilisem. Wstęp jest wolny.

Jeden z blogerów napisał o tym obrazie „szokujące, bo pokazuje to czego ludzie w Polsce boją się nawet pomyśleć, nie mówiąc o powiedzeniu na głos.”

Klub Gazety Polskiej

 1. Dafnis
  | ID: ad78dfcf | #1

  bardzo dobra inicjatywa! czas pokazać masom, jaka jest prawda!

 2. Konrad
 3. Jarek
  | ID: d8188490 | #3

  Rasija-Najgorsza ZAKAŁA na Arenie Międzynarodowej

  Biedna Głupia Butna i co najważniejsze Fałszywa

 4. Jarek
  | ID: d8188490 | #4

  Młodzież ! ! ! ! ! ! ! WYŚMIAŁA RUDĄ SPOLEGLIWĄ PUTINOWSKĄ DZIWKĘ-TUSKA

  http://www.youtube.com/watch?v=rJfRy59blLs

  GRUPA KILKUDZIESIĘCIU MŁODYCH OSÓB W PARE GODZIN ! ! ! (PO SKANDALICZNYM SPO0LEGLIWYM WZGLĘDEM RASIJI WYSTĄPIENIU TUSKA NA TEMAT RAPORTU MAK) ZGROMADZIŁA SIĘ POD JEGO BUDĄ I GO WYŚMIAŁA WYKPIŁA WYSZYDZIŁA-BO TAK NALEŻY POSTĘPOWAĆ Z GŁUPOTĄ

  MAKE PiS NOT WAR

 5. | ID: 58ae4176 | #5

  Prośba o kulturalny język bo będę zmuszony – co nie chcę zrobić – ciąć komentarze. Dbajmy o opinię i poziom naszej Gazety.

Komentarze są zamknięte