Antoni Macierewicz: sprawa b. szefów SKW dotyczy najgorszej zdrady

Zastępca Naczelnego

Mówimy o sytuacji dotyczącej najgorszej zdrady, jakiej może się dopuścić Polak – ocenił w środę w TVP Info minister obrony narodowej Antoni Macierewicz pytany o sprawę zarzutów wobec generałów Piotra Pytla i Janusza Noska.Macierewicz pytany był w TVP Info, czy generałowie Piotr Pytel i Janusz Nosek są wzorem odpowiedzialności, patriotyzmu i honoru – jak napisał w środę na Twitterze były premier, szef Rady Europejskiej Donald Tusk.Macierewicz zaznaczył, że mamy do czynienia z ludźmi, którzy stoją pod bardzo poważnymi zarzutami.

„I tu nie chodzi o to, że ktoś np. pietruszkę ukradł, albo że pomylił się w oznakowaniu dokumentów, czy zapomniał jakiegoś dokumentu (…). Chodzi o coś zupełnie innego, chodzi o w pełni świadomą współpracę ludzi na szczeblu szefów kontrwywiadu wojskowego – czyli z punktu widzenia bezpieczeństwa militarnego Polski najważniejszej służby mającej gwarantować Polakom bezpieczeństwo – o nielegalną współpracę ze szpiegami rosyjskimi” – powiedział szef MON.

„Rozmawiamy o sytuacji, która w potocznym języku – bez względu na to, jak by była ujmowana prawnie – dotyczy najgorszej zdrady, jakiej może się dopuścić Polak, a zwłaszcza Polak, którego obowiązkiem służbowym jest strzec bezpieczeństwa ojczyzny” – ocenił Macierewicz.

„I to się wszystko dzieje w bardzo szczególnym i dramatycznym momencie (…), po tragedii smoleńskiej. To się dzieje w atmosferze tego czasu, w którym zastanawiamy się, jak zginęła polska elita, jak doszło do śmierci polskiego prezydenta, jak mogło się stać, że wszyscy ludzie, którzy odpowiadali za bezpieczeństwo Polski w jednej sekundzie stracili życie” – dodał.

Podkreślił, że wtedy właśnie doszło do nawiązania nielegalnej współpracy ze szpiegami rosyjskimi.

Odnosząc się do wpisu Tuska na Twitterze, minister powiedział, że Donald Tusk „jasno powiedział, że polskość to nienormalność, więc z tego punktu widzenia być może patriotyzm jest zdradą”.

„Być może tak, ja nie chcę urażać pana przewodniczącego Donalda Tuska. Tylko trzeba mieć świadomość, jak on używa słów, jaki ma świat pojęć, co uważa za dobro, co uważa za zło, co uważa za ojczyznę, co uważa za zdradę. Ma pojęcia dokładnie odwrotne do tego w czym był wychowany naród polski przez całe tysiąc lat swojego kształtowania” – zaznaczył Macierewicz. (PAP)

autor: Marcin Musiał

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.