Christina Scuccia w Opolu: – Czuję, że Polska bardzo mnie kocha

Autor Obywatelski1

Zwyciężczyni włoskiej edycji programu „The Voice” wystąpiła w Opolu. Znana na całym świecie siostra Cristina Scuccia śpiewała na rzecz opolskiej katedry, która poddawana jest renowacji. Najlepszy włoski głos w habicie urzekł tłumy opolan.

Znana na całym świecie urszulanka siostra Christina zaśpiewała w Opolu na rzecz opolskiej katedry, która poddawana jest renowacji. – Jestem zafascynowana jej głosem. Słyszałam ją w internecie, poza tym cel jest szczytny – powiedziała TVP 3 Opole Iwona Betcher opolanka, która zjawiła się na koncercie.

Niewątpliwie kolejnym magnesem, który przyciągnął tłumy pod opolską katedrę, była Barbara Kurdej-Szatan, która poprowadziła koncert, a także wystąpiła w roli piosenkarki. – Kiedy mieszkalam tutaj w Opolu, w katedrze byłam często. W katedrze, ślub brała również moja siostra. Jej mąż Piotr, gra tutaj dzisiaj razem z nami na fortepianie. Bardzo cieszę się, że mogę wesprzeć dzisiaj katedrę – powiedziała dziennikarce TVP 3 Opole Katarzynie Plewni, sympatyczna i popularna aktorka, wywodząca się ze stolicy naszego województwa.

 – Czuję, że Polska bardzo mnie kocha – tymi słowami rozpoczęła koncert główna aktorka niedzielnego koncertu. – Pierwszy utwór jaki dla Was zaśpiewam, jest dla mnie bardzo ważny, bowiem opowiada o moich pierwszych latach życia. Opisuje moją młodość i dorastanie – tymi słowami siostra Christina przywitała się z opolską publicznością, która licznie przybyła pod opolską katedrę.

 – Z radością patrzylem jak wygrywa The Voice of Italy. Chyba tydzień później zacząłem pisać do niej, aby sprowadzić ją do Opola. Trochę to trwało, bo aż dwa lata. W końcu się udało. To, tak na prawdę nie jest koncert. Siostra Christina da świadectwo, bo więcej ona mówi o Panu Jezusie, o wierze. A chyba oto chodzi podczas takiego koncertu  – mówił ks. Jerzy Kostorz pomysłodawca przedsięwzięcia.

 – Bardzo Wam dziękuję. Wszystkim, którzy żeście tu przyszli, bo wasze wejście na ten plac, oznacza wsparcie dla naszej katedry – mówił z kolei  Biskup Opolski Andrzej Czaja.

Wiktor Sobierajski

współpraca: TVP 3 Opole

Komentarze są zamknięte