Kędzierzyn-Koźle: Akcja „Czysty Region” pomiędzy 17.41 a 20.12

Autor Obywatelski

 

Dzisiaj pomiędzy godziną 17.41 a 20.12 na przystanku autobusowym MZK, przy dworcu kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu ukazały się dość ciekawe acz dość enigmatyczne ulotki, dotyczące działalności Związku Gminnego „Czysty Region”, którego głównym udziałowcem jest gmina Kędzierzyn-Koźle.

Kto jest autorem publikacji? Nie wiadomo. Chociaż można doczytać, że to Kędzierzyn-Koźle Udeground czyli Kędzierzyn-Koźle Podziemie. I tu następują pytania. Czy wiedziałeś, że istnieją 2 instytucje o podobnej nazwie? Jedna z nich to Związek Międzygminny Czysty Region, a druga zaś to Regionalne Centrum

Zagospodarowania i Unieszkodliwiania Odpadów Czysty Region spółka z.o.o. Autor ulotki wyjaśnia, że Związek Międzygminny Czysty Region musiał utworzyć spółkę córkę aby mógł prowadzić działalność gospodarczą. Niby konieczne – pisze autor – ale przy okazji obie instytucje mają osobne zarządy odrębnych prezesów a to konieczne już nie jest. Każdy zaś prezes bierze osobne wynagrodzenie a to – zdaniem autora – konieczne już nie jest. Niestety do dziś nikomu nie udało się ustalić jaka jest jej wysokości.

ngopole.pl postara się ustalić ile zarobił w 2016 roku Krzysztof Ważny szef Związku Międzygminnego. Ile zarobił Marian Janas, szef wysypiska śmieci w Sławięcicach, które przekształcono w Czysty Region spółkę z.o.o, też postaramy się ustalić.

Tekst i foto: Wiktor Sobierajski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.