Najbardziej pracowitym radnym Opola mijającej kadencji był Marek Kawa z PiS

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Marek Kawa [marekkawa.info]Okazuje się, że jeden radny Opola złożył więcej uchwał niż cały ponad 10 osobowy Klub Radnych Platformy Obywatelskiej! Oficjalne statystyki opublikowane przez Ratusz pokazują, że radny Marek Kawa złożył najwięcej interpelacji ze wszystkich 25 radnych. Złożył przez 4 lata – 54 interpelacje, 34 wnioski i 118 zapytań oraz 3 interwencje. Okazuje się, że mimo pełnienia funkcji szefa Komisji Rewizyjnej w opolskiej radzie, można wychodzić z inicjatywami, pisać wnioski, czy zapytania. Smuci najbardziej fakt jak spojrzy się na radnych z PO, którzy mogą wykazać się zerową inicjatywą, kopiując przykład z kandydata PO na prezydenta Tadeusza Jarmuziewicza. Wśród największych leniów w klubie PO można wyróżnić Romana Ciasnochę, przewodniczącego Rady Miasta Opola (0 interpelacji i wniosków, 42 interwencje z dyżuru), Szymon Ogłaza (złożył 2 wnioski w ciągu 4 lat, 0 interwencji i wniosków) , Marek Przygoda (0 interpelacji i wniosków, 1 interwencja), czy jeszcze Adrian Wesołowski (0 interpelacji, 2 wnioski i 2 zapytania).

Jeden radny okazuje się ma więcej aktywności niż cały klub PO. Obecnie ponownie stara się o manadat radnego Opola. Poparcia udzielił mu były radny Janusz Kowalski, który również był najaktywniejszym radnym kadencji 2002-2006.

Jednym słowem Kawa się nadawa!

Tomasz Kwiatek

  1. men1972
    | ID: 3128ff14 | #1

    Tak. Kawa się nadawa! :-) . Nie zagłosuję na niego , bo niestartuje on z mojego okręgu wyborczego, więc nie mam możliwości.

    Ale, ale mam nadzieję, że w tych wyborach otrzyma więcej głosów niż w wyborach w 2010r.

    Bo wtedy dostał 373 sztuki. Zaledwie. teraz mam nadzieję, ze otrzyma więcej. Czego mu życzę!

Komentarze są zamknięte