Zaproszenia od ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Redaktor

Poniżej znajduje sIsakowicz_Zaleskiię wykaz zbliżających się uroczystości, organizowanych na terenie całego kraju, poświęconych pamięci ofiar ludobójstwa dokonanego przez UPA i SS Galizien na obywatelach Drugiej RP.

Sobota, 22 czerwca, g. 11.00 – Kłodzko – msza św. w kościele ojców jezuitów z kazaniem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, a następnie przemarsz pod pomnik pomordowanych Kresowian i konferencja popularno-naukowa o ludobójstwie.

Niedziela, 23 czerwca, g. 14.00 – Gliwice –  sanktuarium Matki Bożej Kochawińskiej na os. Kopernika – msza św. z moim kazaniem za pomordowanych przez UPA i SS Galizien.

Niedziela, 23 czerwca, g. 11.00 – Kalwaria Pacławska – msza św. w sanktuarium maryjnym ojców franciszkanów za pomordowanych przez OUN-UPA i SS Galizien.

Po mszy św. poświęcenie pomnika za tych, co zginęli w walce ze zbrodniarzami ukraińskimi.

Poniedziałek, 24 czerwca, g. 11.00 – Warszawa – siedziba Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – konferencja o ludobójstwie na Kresach. Prowadzący; Stanisław Srokowski

Organizator „Gazeta Warszawska”.

Konferencja ma na celu ukazanie i upowszechnienie wiedzy o jednej z największych zbrodni, jakiej się dopuściły w latach 1939-1947 Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińska Powstańcza Armia na Polakach, Żydach, Ormianach i samych Ukraińcach, którzy nie zgadzali się z aktami barbarzyństwa. Ma też na celu złożeniu  hołdu ofiarom. W debacie wezmą udział wybitni znawcy problematyki kresowej, prof. Czesław Partacz, dr Leon Popek, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski oraz świadek tragedii w Hucie Pieniackiej, Sulimir Żuk. Ja będę miał zaszczyt konferencję prowadzić. W trakcie konferencji czynny będzie kiermasz książek. Serdecznie zapraszam.

Jedynym wymogiem formalnym dla uczestników będzie akredytacja, którą można nabyć, kontaktując się z organizatorami: konfer[email protected]

Środa, 26 czerwca, g. 10.00 – Jarosław – msza św. za ofiary ludobójstwa banderowskiego w kościele ojców reformatów. Po niej poświęceniu pomnika na starym cmentarzu.

Środa, 26 czerwca, g. 18.00 – Chrzanów – Dom Urbańczyka Muzeum Regionalnego przy ul. Henryka 16 – mój wykład „Przemilczane ludobójstwo na Kresach”.

Na podstawie informacji przekazanej przez:

ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

www.isakowicz.pl

Komentarze są zamknięte