Minął dzień na sygnale: 5 wrzesień, środa

Niezależna Gazeta Obywatelska1

KOMUNIKAT: zaginął 87-latek

2 września 2012 r. około godz. 12.15 wyszedł z domu na grzyby do lasu w Goszczowicach i do chwili obecnej nie powrócił, nie nawiązał też żadnego kontaktu z rodziną:

Jan Kobus

s. Jana i Katarzyny

ur. 16.11.1925 w Raczynie

zam. Goszczowice 49a

Rysopis zaginionego:

wiek 87 lat, bardzo szczupła budowa ciała, wzrost ok. 150 cm, waga 50 kg.W dniu zaginięcia ubrany był w marynarkę kolejową, czapkę z daszkiem, czarny sweter i czarne spodnie oraz buty gumowe – filcowe.

W przypadku jakichkolwiek informacji na temat zaginionego prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem Policji w Niemodlinie tel. 77 402 36 53, Komendą Miejską Policji w Opolu tel. 774222545 bądź z najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 997 (112 z telefonów komórkowych).

Kluczbork: okradał piwnice

29-letni mieszkaniec Będzina został zatrzymany przez policjantów z Kluczborka pod zarzutem włamania do dwóch piwnic na terenie miasta. Skradzione mienie funkcjonariusze odzyskali. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. 2 września tuż przed godziną 12:00 dyżurny kluczborskiej Policji został telefonicznie powiadomiony przez mieszkańca miasta, że dwaj nieznani mężczyźni wynoszą z jego bloku koła samochodowe i pakują je do zaparkowanego audi A-4. Świadek zdarzenia podał też dyżurnemu rysopisy mężczyzn. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Kilka minut później samochód, którym poruszali się mężczyźni zatrzymany został na drodze krajowej nr 11 do kontroli drogowej. Kierujący audi w takcie zatrzymywania nagle nacisnął na gaz i zaczął uciekać w kierunku Olesna. Policjanci natychmiast podjęli pościg. Przed przejazdem kolejowym w Bąkowie mężczyźni porzucili samochód i zbiegli do lasu. Po kilku minutach jeden ze sprawców został zatrzymany. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec województwa śląskiego. W porzuconym przez mężczyzn audi policjanci zabezpieczyli osiem kół samochodowych i rower ze zdemontowanymi do niego kołami. Jak ustalili funkcjonariusze przedmioty te pochodziły z włamań dokonanych tego dnia do piwnic na terenie Kluczborka. 29-letni mieszkaniec Będzina usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Wczoraj wobec niego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zatrzymanie drugie z mężczyzn jest kwestią czasu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kędzierzyn-Koźle: napadli niewidomego

Troje mieszkańców Kędzierzyna – Koźla zatrzymali policjanci. Dwóch mężczyzn i kobieta okradli, a później pobili niewidomego mężczyznę. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji kędzierzyńskich policjantów, sprawców udało się zatrzymać kilkadziesiąt minut po zdarzeniu.

Do kradzieży rozbójniczej doszło w miniony piątek (31 sierpnia) około godziny 16:45 w Kędzierzynie – Koźlu. Niewidomy 48-letni mężczyzna wspólnie z 22 –letnią kobietą poszedł do sklepu. Towarzyszył im 54-ojczym kobiety oraz 24-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22–latka miała pomóc niewidomemu mężczyźnie zrobić zakupy w sklepie zoologicznym. Kobieta zaproponowała, że ona sama zrobi zakupy. Po wszystkim pokrzywdzony zorientował się, że w jego portfelu nie ma ponad 400 złotych. Wtedy doszło do szarpaniny. Niewidomy został odepchnięty i upadł, doznając urazu twarzy. W chwilę po całym zdarzeniu 48 – latek zawiadomił policjantów. Zgłoszenie było dość enigmatyczne i nie wskazywało, żeby doszło do kradzieży rozbójniczej. Jednak dyżurny komendy postanowił jeszcze raz dokładnie wypytać pokrzywdzonego o całe zajście. Równocześnie na miejsce wysłał policjantów. Po chwili okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się i doszło do poważnego przestępstwa. W kilkadziesiąt minut po zdarzeniu kędzierzyńscy policjanci zatrzymali kobietę oraz jej kolegę. Kolejnym zatrzymanym był ojczym 22 –latki. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat więzienia.

Lewin Brzeski (pow. brzeski): usiłowanie zabójstwa

Nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który usiłował zabić swoją matkę. Używając ostrego narzędzia zadał jej rany szyi i twarzy. Wobec 24-latka został zastosowany trzymiesięczny tymczasowy areszt. 3 września br. dyżurny z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim otrzymał zgłoszenie o awanturze rodzinnej. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Jak się okazało kłótnia między synem, a matką zakończyła się ciężkim obrażeniami ciała 50-latki. Podejrzewany 24-letni Łukasz K. w trakcie kłótni użył ostrego narzędzia, którym ranił w szyję, twarz i ręce swoją matkę. Kobieta z licznymi obrażeniami została przewieziona do szpitala. Już kilka minut po zdarzeniu policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Łukaszowi K. zarzutu usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Brzegu wobec mężczyzny zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt. Teraz mężczyźnie grozi nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności.

CBŚ: ZATRZYMANI ZA WYMUSZENIA I HANDEL NARKOTYKAMI

Policjanci z CBŚ, przy współpracy z antyterrorystami z KWP w Opolu, zatrzymali trzech mieszkańców Opolszczyzny podejrzewanych o wymuszenia rozbójnicze, groźby karalne i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Wśród zatrzymanych jest znany policjantom, podejrzewany wielokrotnie o działalność przestępczą, mężczyzna opisywany w mediach jako „Alek”, uznawany za jednego z przywódców świata przestępczego na Opolszczyźnie. Sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego pracowali nad tą sprawą od kilku miesięcy zbierając informacje o grupie przestępczej dokonującej wymuszeń rozbójniczych i handlującej narkotykami.

Według ustaleń policjantów 39, 36 i 24-latek m.in. wprowadzili do obrotu ponad 1,5 kilograma narkotyków wartych blisko 40 tys. złotych, a od jednej ze swoich ofiar wymusili 15 tysięcy złotych grożąc m.in.: pobiciem, przestrzeleniem kolana z broni palnej, wywiezieniem do lasu i zabiciem.

Po zebraniu materiału dowodowego i zaplanowaniu końcowej realizacji sprawy policjanci z CBŚ, wspólnie z opolskimi antyterrorystami, 3 września w godzinach rannych zatrzymali podejrzewanych mężczyzn.

39-latek (ps. „Alek”) i 24-latek zostali zatrzymani w centrum Głubczyc podczas jazdy BMW7. Całkowicie zaskoczeni mężczyźni nie stawiali żadnego oporu i poddawali się poleceniom funkcjonariuszy. W samochodzie policjanci zaleźli czapki kominiarki, siekierę, maczetę i długi nóż, które mogły służyć do popełnienia przestępstw.

Kolejny członek grupy przestępczej zatrzymany został w Opolu na ul. Szarych Szeregów, podczas spaceru z psem. Wobec stawiającego opór 36-laka funkcjonariusze użyli chwytów obezwładniających.

Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych prokurator przedstawił 39 i 24-latkowi zarzuty popełnienia wymuszenia rozbójniczego, gróźb karalnych i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna lat 36 usłyszał zarzut dokonania wymuszenia rozbójniczego i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu podejrzani zastali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Śledczy tymczasowo zajęli u podejrzanych mienie o wartości blisko 10.000 zł.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego prowadzą w tej sprawie śledztwo pod nadzorem Wydziału V Prokuratury Okręgowej w Opolu. Postępowanie ma charakter rozwojowy.

Oprac. TG

  1. Lena
    | ID: 2bc24daa | #1

    Alek K.
    znany gangster z Głubczyc

Komentarze są zamknięte