Stanowisko Solidarnej Polski w sprawie ostatnich pomysłów PO w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska10

Na stronie Urzędu Miasta Opola www.opole.pl pojawiła się ostatnio nowa zakładka – „Opole w przebudowie”. Ma ona służyć mieszkańcom do śledzenia na bieżąco postępów inwestycji realizowanych w naszym mieście.

 Jako Solidarna Polska, chcemy pogratulować Platformie Obywatelskiej tego pomysłu. Zwłaszcza rozwiązania, które wprawdzie jeszcze nie działa, ale podobno już wkrótce ma być dostępne i polegać na tym, że mieszkańcy sami będą mogli zamieszczać na tej stronie relacje z realizowanych inwestycji.

Mamy też propozycję, dzięki której zakładka ta może jeszcze skuteczniej umożliwić kontakt władz miasta z mieszkańcami w kwestiach związanych z inwestycjami miejskimi. Mianowicie proponujemy, aby mieszkańcy oprócz informacji o wykonywanych pracach, mieli również możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w kwestii tych remontów i inwestycji, które, choć obiecane przez Platformę Obywatelską, od wielu lat nie są realizowane.

 A naprawdę jest tego dużo, dla przykładu tylko kilka z ostatniego exposé Prezydenta Ryszarda Zembaczyńskiego:

 – ok. 1500 miejsc parkingowych przez całą kadencję, co daje rocznie ponad 350 nowych miejsc parkingowych. Minął już rok prezydentury i jak na razie bilans miejsc parkingowych jest ujemny. Zamiast 350 nowych mamy o 20 mniej!

 • obiecane również w exposé zabezpieczenie przeciwpowodziowe w rejonie Półwsi,
 • słynna już strefa ekonomiczna i inwestorzy widmo,
 • postęp w realizacji wniosków mieszkańców do budżetu miasta Opola, szczególnie tych, blisko 500, które nie zostały uwzględnione.

 Przy okazji sugerujemy, by zapewnić odpowiednią ilość miejsca na serwerze, żeby nie okazało się, że aktywność mieszkańców zaskoczy urzędników.

 Wierzymy, że nasza inicjatywa zostanie przychylnie przyjęta i zrealizowana. Wszak stały kontakt z mieszkańcami jest niezwykle ważny dla przedstawicieli Platformy Obywatelskiej.

 Ale rozumiemy również, że wdrożenie nowej zakładki może zająć trochę czasu i dlatego założyliśmy już stronę internetową www.kocham-opole.pl. oraz adres mailowy [email protected]. Pod tym adresem wszyscy mieszkańcy Opola mogą zamieszczać informacje o miejscach w naszym mieście, które jeszcze nie są w przebudowie, choć od wielu lat jest im ona niezbędna.

Oczywiście wszystkie zgłoszenia przekażemy niezwłocznie po uruchomieniu odpowiedniej zakładki na stronie urzędu miasta Opola.

Autor: Małgorzata Wilkos, dyrektor Biura Posła Patryka Jakiego

 1. Ozi
  | ID: cb648100 | #1

  Gratuluję incjatywy!! Raz kolejny pokazujecie spryt i pomysły!!!
  I dobrze,że żadni pozoranci /PiS i SLD/nie podczepią się teraz pod wasze pomysły.

 2. Malina
  | ID: 5450a7b8 | #2

  A ja mam wrażenie, że chłopcy są w stanie zrobić wszystko aby tylko o nich mówiono. Pytanie podstawowe, PROSZĘ WYMIENIĆ CHOCIAŻ JEDEN WASZ POMYSŁ, INICJATYWĘ, KTÓRA ZOSTAŁA ZREALIZOWANA I WPŁYWA NA POPRAWĘ ŻYCIA MIESZKAŃCÓW OPOLA ! Nieustanny show, ma być gwarancją zaistnienia w pamięci ewentualnych wyborców. Niestety jak mówią ” ta krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje”…..Żenujące są autoreklamy w stylu, a my to 200 razy podnieśliśmy rękę na sesji i zadaliśmy 1500 pytań….Ilość I hałaśliwość przysłonić ma merytorykę. DZIECINADA PANOWIE, DZIECINADA….

 3. Kalina
  | ID: 8ca794f7 | #3

  @Malina
  Malina zgadzam się z Tobą w 100%! Dodam tylko, że radny Nowak, który wyrósł ostatnio na lidera w organizowaniu konferencji, to zdaje się nie pracuje zawodowo, chyba że popołudniami. A więc idzie śladami swojego guru, czyli uprawia demagogię, która de facto przynosi wymierne korzyści finansowe i staje się pomysłem na zarabianie. A pomysły rzeczywiście od czapy, tylko show, jak u Tuska:-)

 4. Zdzisław
  | ID: 011685eb | #4

  Do Kaliny i Maliny – kochane młode POmylone stworzenia – widać że bardzo was boli to iż w 2014 r. będzie was mniej w Radzie Miasta.
  Co do artykułu – wydaje mi się że Pan Poseł to napisał.

 5. Malina
  | ID: 5450a7b8 | #5

  Oj Zdzisław nie rozbawiaj mnie, uśmiałam się do łez :-). Nie doceniasz mądrości wyborców. Nawiedzone oszołomstwo to tylko plangton, który połyka niewielki procent niezorientowanych i naiwnych mieszkańców naszego miasta. Rozwaga, roztropność, merytoryka, umiar, skromność to te cechy, które przez większość są cenione i nagradzane. Zwróć uwagę, że w większości przypadków właśnie takie osoby i to na długie lata stają się reprezentantami środowisk. To troszkę jak w przyrodzie, czy u kogoś wzbudza szacunek ujadający bez przerwy kundelek?…;-)

 6. Ozi
  | ID: 9b369125 | #6

  ~Malina,Kalina czy jakoś tak,
  cały czas mi sie wydaje,że Opolem rządzą POmyje,a co za tym idzie to ich pomysły /a tych niestety nie ma/ są realizowane.
  Rolą opozycji jest proponować,wskazywać, być aktywnymi, a to czy jedyni nieomylni pochylą sie nad tym to druga sprawa.Swoją rolę radni Solidarnej Polski mam wrażenie wypełniaja dobrze stąd to ujadanie i niemoc hamulcowych.

 7. Malina
  | ID: 5450a7b8 | #7

  Ozi, czy jakoś tak, to w jaki sposób piszesz już świadczy o Tobie. ” Opolem rządzą POmyje” ? inwektywy, agresja, brak kultury i merytoryki czy to wszystko na co mogą sobie pozwolić działacze SP?…. Ktoś wbił do młodych główek, że rola opozycji jest zaciukanie tych którzy dużą przewagą głosów wybory wygrali. Więcej mądrości i pokory życzę a świat zacznie wyglądać piękniej :-)

 8. Ozi
  | ID: 1f09c6be | #8

  Malina, jakoś tak
  jak nazywacie PiS pisuarami, moherami itd. to wszystko jest w porządku.Gdy ktoś określi hamulcowych mianem POmyji to jest agresja, brak kultury. Niektórzy to zjawisko nazywają hipokryzją, ja cwaniactwem i ścierwem.
  Nie jestem żadnym działaczem SP, ani ich członkiem co nie znaczy że ich pomysły są złe ,czy też nie zasługuję na zauważenie. I w tym duchu napisałem też moją notkę.
  Polityką miłości od 8 lat raczy nas premier-z jakim skutkiem coraz lepiej odczuwamy- i jak czytam frazesy pokroju ” wiecej madrości i pokory, a świat zacznie wyglądać piekniej” to bardzo delikatnie pisząc widzę Urbana, Niesiołowskiego i innych politruków z jedynej słusznej.
  I reasumując: Malino i Kalino czy inny działaczu Partii Obłudy na szczęście nie udało się jeszcze zabronić pisać i mówić /choć patrząc na ACTA ?/ więc schowaj sobie swoją merytorykę i kulturę bo obie mają w twoim wydaniu ze sobą tyle co nic. Niektórzy nazywają to frazesami.

 9. obserwator
  | ID: 5450a7b8 | #9

  Czyli naparzamy się do woli?…Pytanie, dlaczego dla części prawicy, koledzy z PO są głównym przeciwnikiem a nie lewacy?…Już nic z tego nie rozumiem :-(

 10. Barbaba
  | ID: 1f09c6be | #10

  Lewactwa nie ma, a PO nie jest prawicą .Być ,a mienić się to zasadnicza różnica.

Komentarze są zamknięte