Manifestacja poparcia rządu Viktora Orbana w Budapeszcie

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Uczestników wg. organizatorów było około 1 milion. Prowadzący manifestacje i wiec dziękowali za pikiety poparcia w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku. W tłumie było widać tablice: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Dziękujemy Polsko”; „Dziękujemy”; „Polacy są z Wami”. Słychać było także skandowanie, głównie wokół polskich tablic i flag: „Lengyelorszag, Lengyelorszag!! (Polska! Polska!)”

Wydarzenie to miało miejsce w dniu wczorajszym. Według relacji dziennikarskich (czyli nieobiektywnych, a tym samym mocno zaniżonych) uczestników mogło być 500 tysięcy, co i tak, biorąc pod uwagę populację Węgier, wychodzi na to, że co 20 obywatel tego kraju wziął udział w manifestacji. Było to więc największe pospolite ruszenie w historii Węgier…nie odnotowane w polskojęzycznych mediach żadną wzmianką. Stopień cezury w naszym kraju przerósł więc dezinformację z 11 listopada 2011 roku. Blokada mediów świadczy o strachu eurokratów przed polską reakcją, a „Marsz Niepodległości” był dostatecznym tego sygnałem.

Demontaż totalitaryzmu komunistycznego rozpoczął się w Polsce. Czyżby Węgrzy, odwdzięczając się, rozpoczęli demontaż totalitaryzmu unijnego? Pomóżmy im w tym dziele. Czas zacząć Rekonkwistę Europy i przywrócić ją na dawno zapomniane łacińskie podstawy!

Autor: Tomasz Greniuch

PS: Natomiast PAP manipuluje liczbą uczestników sobotniej manifestacji poparcia dla Orbana. PAP podaje, że na  manifestacji w Budapeszcie było ponad 100 tysięcy. Owszem to prawda, bo pół miliona, a tym bardziej milion, to jest na pewno ponad 100 tysięcy. Zwrócił jako pierwszy na to Jan Pospieszalski na łamach Niezależna.pl. Z tymi danymi poszły dzisiejsze tj. 22.01 wydanie Wiadomości TVP,  które podały zmanipulowane dane oraz nie ujawniły liczby przeciwników. Tak się robi „wiarygodne” publiczne media. /TK/

 1. Tomasz
  | ID: 6df4ffd2 | #1

  Manifestacja w Budapeszcie to duże wyzwanie dla tegorocznego „Marszu Niepodległości”.
  Braterska rywalizacja w liczbie uczestników :)

 2. Ozi
  | ID: 4b62ab0a | #2

  Gratulacje dla braci Węgrów, za jedność,wolność !!
  Jako jedyni potrafili powiedzieć nie ekonomom z UE.
  Tuskowi siepacze potrafią tylko przytakiwać i sprawdzać własne konta.

 3. Eleonora
  | ID: 1cd4b60a | #3

  Proponuję od dziś kupować węgierskie towary.
  A z win tylko Tokaj :)
  U mnie w domu od czwartku
  Pijamy tylko Tokaja!

 4. svatopluk
  | ID: 4c5e72ec | #4

  Po tych słowach Orbana jak najbardziej za:

  http://www.rp.pl/artykul/2,302206.html?p=2

  „Poparłby pan autonomię dla Węgrów na Słowacji?
  Uważam, że wszystkie mniejszości, jeśli tego chcą, powinny mieć prawo do samostanowienia. Jako członkowie UE nie powinniśmy stosować podwójnych standardów. Jeśli Katalończycy w Hiszpanii lub Szwedzi w Finlandii chcą autonomii, dlaczego nie? Nie znajduję żadnego argumentu przeciwko.”

Komentarze są zamknięte