Jak wynika z odnalezionych w Wielkiej Brytanii dokumentów, II wojna światowa nie zaczęła się od niemieckiego ataku na Westerplatte ani od bombardowania Wielunia, lecz od przekroczenia granicy i starć w okolicach Rybnika na Śląsku ok. półtorej godziny wcześniej.
Gliwice Katowice Częstochowa Racibórz Bielsko-Biała Będzin Cieszyn Mikołów Rybnik Tarnowskie Góry Tychy Mysłowice Zabrze Bieruń Sosnowiec Wodzisław Śląski Żywiec
Racibórz: budowlańcy potrzebni od zaraz
Firma Budimex pilnie szuka zbrojarzy, monterów, drogowców, cieśli, brukarzy i innych budowlańców. Płaci na start 4,7 tys. brutto. Wszystko po to, by zdążyć z budową polderu, który ma być gotowy na początku 2020 roku. Czytaj więcej…
Kędzierzyn-Koźle: Odra rzeką integracji europejskiej 10-11 czerwca
Impreza pn. „Odra – rzeką integracji europejskiej”, czyli popularne „Pływadła” już po raz XVIII odbywa się w Kędzierzynie-Koźlu. 10 i 11 czerwca spotykamy się tradycyjnie w Raciborzu i na Przystani Szkwał w Koźlu. Zapraszamy. Czytaj więcej…
POLREGIO: nie wiadomo z którego odjedzie. Przesiadki z pociągu do pociągu. Tylko po co?
Tak się składa, że w ostatnim czasie dojeżdżam do pracy do Opola, korzystając z usług Przewozów Regionalnych. O pardon POLREGIO, bo tak od niedawna nazywa się przewoźnik, obsługujący kolejową komunikację regionalną w całej Polsce. Dokładniej rzecz ujmując do pracy dojeżdżam pociągiem relacji Racibórz – Wrocław, odjazd ze stacji Kędzierzyn-Koźle 18.04. Czytaj więcej…
Kędzierzyn-Koźle: 1050 lat uczcić chcemy, z weselem Odrą i Rudą płyniemy
Już w najbliższą sobotę i niedzielę po raz siedemnasty zorganizowany zostanie spływ pływadeł organizowany przez samorząd Kędzierzyna-Koźla przy współpracy z samorządami nadodrzańskich gmin. Początek spływu będzie miał miejsce przy moście w Raciborzu a uczestnicy w pierwszym dniu przepłynął do Dziergowic. Czytaj więcej…
Śląsk i Polska: Absurd tablic dwujęzycznych
2Mniejszość niemiecka z Rudnik koło Raciborza chce dwujęzycznych tablic - jak donosi portalsamorządowy.pl - jest tylko jeden problem - niemiecki odpowiednik Rudnika, to nazwa prawnie zakazana, bo nadana w czasach III Rzeszy. Z kolei do 1933 roku Rudnik nazywał się po prostu...Rudnik. Niemiecką nazwę miejscowości nadano gminie po 1933 roku kiedy do władzy w Niemczech doszli naziści... - informuje z kolei portal SlaskiPolska.pl. Czytaj więcej...