W czwartek litewski Sejm przyjął ustawę o mniejszościach narodowych. Dokument, na który przedstawiciele mniejszości narodowych na Litwie czekali od 14 lat, spotkał się z krytyką i rozczarowaniem ze strony polskiej społeczności, gdyż ustawa ta nie rozwiązuje zasadniczych problemów.
Jak wspierać organizm jesienią?
Artykuł SponsorowanySpirulina na jelita, węgiel aktywny na wirusy i błonnik w proszku to produkty wzbudzające spore zainteresowanie wśród wielu osób. Są to naturalne suplementy diety, które mają za zadanie wspierać zdrowie i odporność naszego organizmu. Przy wyborze pamiętajmy o tym, aby stawiać na sprawdzonych producentów, bezpieczne działanie i naturalne składniki! Jak działa spirulina na jelita? Co trzeba wiedzieć o węglu aktywnym i błonniku w proszku? Czytaj więcej...
Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski przychylnie na łamach „Do Rzeczy” o ewentualnej kandydaturze prof. Przemysława Czarnka w wyborach prezydenckich
Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i po raz drugi obejmie najważniejszy urząd w państwie, tym razem jako 47. prezydent USA.
Amerykanie pokazali, że chcą powrotu do wartości konserwatywnych, republikańskich fundamentów swojego państwa i chrześcijańskiego świata wartości, które budowały potęgę Ameryki przez ponad dwieście lat. Duch prawdziwych wartości, prawdziwej wolności, tradycji i wiary Donalda Trumpa wygrał z lewacką, neomarksistowską ideologią globalizmu Kamali Harris, kandydatki Demokratów. To było starcie dwóch kompletnie różnych światów, dwóch różnych wizji Ameryki, bez punktów wspólnych. Starcie pomiędzy patriotyzmem utożsamianym z silnym państwem narodowym, a globalizmem państwowym z wpływami korporacji i organizacji międzynarodowych. Amerykanie wybrali patriotyzm Trumpa oraz jego program wzmocnienia gospodarki i walki z nielegalną imigracją. O tym, że jest to dobry wybór dla USA świadczy powyborcze umocnienie dolara, bo to przecież tzw. rynki są zawsze pierwszym barometrem nastrojów społecznych. Trump i jego zwolennicy „odbili” po czterech latach Amerykę z rąk układu trzymającego władzę, tzw. deep state, który w poprzednich wyborach metodami niegodziwymi i nieuczciwymi, posuwając się do fałszerstw wyborczych, pozbawił Trumpa w roku 2020 reelekcji. Tym razem mobilizacja wśród Republikanów i kontrola wyborów na poziomie stanowym były większe i lepsze, co ograniczyło pole do nadużyć wyborczych.
Poseł prof. Andrzej Zapałowski o kompromitujących Donalda Tuska wypowiedziach o Donaldzie Trumpie
"Premier Donald Tusk bardzo często w swoich wypowiedziach mówi, że się wstydzi za niektórych polskich polityków. W moich mediach społecznościowych zamieściłem dzisiaj film z jednego z jego spotkań wyborczych. Mianowicie, co on tam mówi o Trumpie? "Jego zależność od rosyjskich służb specjalnych nie podlega dyskusji. Trump został zwerbowany przez rosyjskie służby specjalne trzydzieści lat temu. Trump jest komiczna i groteskową postacią - podkreślił - i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Jestem ciekawy, jak premier Tusk będzie składał gratulacje "rosyjskiemu agentowi", który został wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych. To pokazuje, jaka jest kompromitacja tego człowieka, jaka jest jego niedojrzałość polityczna, jaka jest przede wszystkim katastrofa wizerunkowa rządu polskiego" - powiedział, cytując Donalda Tuska, w oświadczeniach w czasie posiedzenia Sejmu RP poseł na Sejm RP prof. Andrzej Zapałowski z Klubu Poselskiego "Konfederacja".
Czytaj więcej...„Corriere della Sera”: Trump odniósł triumf w momencie największej słabości UE. „Bez roli USA Rosja wywierałaby już presję na Polskę”
Donald Trump odniósł triumf w momencie największej słabości Unii Europejskiej, która jest zmuszona do dokonania rozrachunku ze zmierzchem swojej pozycji na arenie międzynarodowej - stwierdził komentator dziennika „Corriere della Sera”. Włoska prasa w czwartek odnotowuje zaniepokojenie w UE wygraną Trumpa.
„Corriere della Sera” w tekście „Obowiązkowa droga dla Europy po zwycięstwie Trumpa” stawia pytanie: „Czy począwszy od kwestii obrony do wspólnej wizji na temat inwestycji i rozwoju przemysłowego UE zdoła uniknąć tego, co były premier Włoch Mario Draghi określił jako +powolną agonię+?”.
Czytaj więcej...Mosbacher nie ma wątpliwości: Trump rozumie, że Polska jest nowym liderem Europy. Okaże Polsce szacunek i uwagę, na jaką zasługuje
Donald Trump rozumie, że Polska jest nowym liderem Europy, a jego zwycięstwo jest dla niej dobrą wiadomością - powiedziała PAP była ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Bizneswoman wyraziła gotowość powrotu do służby publicznej w nowej administracji.
Czytaj więcej...