Prezes IPN kandydatem w wyborach prezydenckich?

Zastępca Naczelnego

Prezes IPN dr Karol Nawrocki/X.com

„Prezydent musi wykazywać się głęboką odwagą, polegającą m.in. na gotowości ratowania suwerenności i niepodległości Polski na arenie międzynarodowej – mówi prezes IPN Karol Nawrocki. W wywiadzie dla Łukasza Jankowskiego w Radio Wnet prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki został zapytany m.in. o swój ewentualny start w wyborach prezydenckich. Jarosław Kaczyński z kierownictwem PiS nie dokonał jeszcze ostatecznego wyboru, ale nie jest tajemnicą, że Nawrocki jest w ścisłym gronie faworytów do uzyskania nominacji największej partii opozycyjnej.” – podaje DoRzeczy.pl. 

Wybory prezydenckie 2025. Kto może być kandydatem?

Wybory prezydenckie odbędą się w przyszłym roku, planowo w maju. Druga i ostatnia kadencja Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim upływa w sierpniu 2025 r. Polacy wybierają prezydenta co pięć lat.

Kandydatem Konfederacji jest lider Nowej Nadziei, poseł Sławomir Menzten. Jeśli chodzi o Koalicję Obywatelską najbardziej prawdopodobnym kandydatem jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, choć część komentatorów politycznych przewiduje, że ostatecznie na start zdecyduje się premier Donald Tusk.

Na Lewicy padają przede wszystkim nazwiska minister Agnieszki Dziemianowicz-Bąk i senator Magdaleny Biejat. Polska 2050 i PSL być może wystawią wspólnie marszałka Sejmu Szymona Hołownię.”

– podaje DoRzeczy.pl.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte