Prezes ZChR pyta o bezpieczeństwo Polski, a PO stawia na „związki partnerskie”

Zastępca Naczelnego1

Rob Roos z JA21, Paolo Borchia z partii Lega i dr Bogusław Rogalski z ZChR/Twitter.com

Co planuje zmienić Platforma Obywatelska po przejęcie władzy? – Pierwszym krokiem będą związki partnerskie – zapowiedział na Marszu Równości w Bolesławcu  poseł Koalicji Obywatelskiej Piotr Borys. – W sytuacji trudnej sytuacji geopolitycznej, w sytuacji wojny na Ukrainie ekipa Tuska chce się zająć priorytetowo związkami partnerskimi zamiast planami zwiększenia bezpieczeństwa Polski. Niedawno były szef MON za czasów poprzednich rządów ekipy Donalda Tuska Tomasz Siemoniak ogłosił, że optymalna jest 150 tys. armia zawodowa, mając świadomość, że dziś liczy ona 187 tys. żołnierzy. Chcemy się dowiedzieć, czy ekipa Tuska wypowie kontrakty na dostawę nowoczesnego uzbrojenia zawarte m.in. z firmami z Korei Południowej i czy zostanie zniesiona bariera elektroniczna na granicy z Obwodem Królewieckim Federacji Rosyjskiej i zapora na granicy z Białorusią. Rozmawiajmy o bezpieczeństwie Polski, a nie o tematach zastępczych, które interesują 2% wyborców Roberta Biedronia z ostatnich wyborów prezydenckich. – powiedział w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

„Działania PO są wprost antyeuropejskie”

Jest szansa [że wiele się zmieni po wyborach – red.]. Ja głęboko wierzę w to, że takim pierwszym krokiem będą związki partnerskie. Minimum, które chyba wszystkie partie opozycyjne obiecały. Zacznijmy od tego, szanujmy się wzajemnie i zróbmy to po prostu. Żeby Polska było naprawdę europejska

– mówił na Marszu Równości w Bolesławcu poseł KO, były eurodeputowany VII kadencji.

– Polska jest „naprawdę europejska” od 966 roku. Wyznacznikiem „europejskości” nie jest to, czy pan „x” z panem „y” będą mogli nazwać oficjalnie swój związek małżeństwem. Wyznacznikiem „europejskości” jest natomiast kontunuowanie kursu rozwijania integracji europejskiej po myśli „ojców” tej integracji Roberta Schumana i Alcide De Gasperi, a zatem w duchu chrześcijańskiego świata wartości. Z tej perspektywy, działania PO są wprost antyeuropejskie.

– mówi nam Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Piotr Galicki

 

 1. Mirosław Dynak
  | ID: bf35c71f | #1

  TŁUMACZENIE:

  MAŁŻEŃSTWA OSÓB TEJ SAMEJ PŁCI – WYROK TRYBUNAŁU PRAW CZŁOWIEKA W STRASBURGU – FRANCJA*.

  Światowy Trybunał Praw Człowieka jednogłośnie stwierdził, że „nie ma prawa do małżeństw osób tej samej płci”. 47 sędziów z 47 krajów Rady Europy, którzy są członkami Trybunału Plenarnego w Strasburgu (najważniejszego trybunału praw człowieka na świecie), wydało oświadczenie o ogromnym znaczeniu, zaskakująco przemilczane przez postępowe źrodła informacji i ich pole wpływów. W rzeczywistości wszystkich 47 sędziów jednogłośnie zatwierdziło zdanie, że „nie ma prawa do małżeństw osób tej samej płci”. Zdanie to opierało się na różnych rozważaniach filozoficznych i antropologicznych opartych na porządku naturalnym, zdrowym rozsądku, doniesieniach naukowych i oczywiście prawie pozytywnym. W tym ostatnim przypadku wyrok opierał się w szczególności na art. 12 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Jest to również zgodne z rezolucjami traktatowymi dotyczącymi praw człowieka, w szczególności art. 17 ustawy P San José i 23 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych. W tych historycznych rezolucjach Trybunał orzekł, że pojęcie rodziny obejmuje nie tylko „tradycyjną koncepcję małżeństwa, czyli związek jednego mężczyzny i jednej kobiety”, ale także, że „obowiązek otwarcia małżeństwa dla osób tej samej płci” nie powinien być nakładany na rządy. W odniesieniu do zasady niedyskryminacji Trybunał dodał również, że nie ma dyskryminacji, ponieważ „państwa mogą zastrzec małżeństwo tylko dla par heteroseksualnych”.

  Ważne i absolutnie konieczne jest rozpowszechnianie tego rodzaju wiadomości, ponieważ rządy i zwolennicy lobby homoseksualnego nie chcą, aby ludzie o tym wiedzieli. *Pomóż rozpowszechnić informację o tej decyzji! Oczywiście media nie są zainteresowane publikacją tej informacji:

  http://www.medias-presse.info/la-cour-europeenne-des-droits-de-lhomme-confirme-a-lunanimite-labsence-de-droit-au-mariage-homosexual/56049/

  Prosimy o rozpowszechnianie informacji ☝

Komentarze są zamknięte