Kandydat ZChR wygrał wybory uzupełniające w Baniach Mazurskich!

Zastępca Naczelnego1

Paweł Czyż z ZChR/NGO

Rzecznik Prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Paweł Czyż wygrał wybory uzupełniające i zostanie radnym w Baniach Mazurskich. W grudniu 2022 roku z pracy w samorządowej w Baniach Mazurskich zrezygnował radny Andrzej Leśniak.

Paweł Czyż w latach 1997-2001 studiował na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Śląskiego. W latach 1996-2001 był asystentem poselskim posłów na Sejm RP II i III kadencji z Konfederacji Polski Niepodległej. Jako przewodniczący Stowarzyszenia „Młodzi Konfederaci” doprowadził do przyjęcia przez Sejm RP III (1997-2001) zakazu posiadania jakiejkolwiek ilości narkotyków. W latach 2001-2006 rzecznik prasowy KPN – Obóz Patriotyczny. Współpracownik posła na Parlamentu Europejskiego VI kadencji z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, a dzisiaj prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin dra Bogusława Rogalskiego. Obecnie Paweł Czyż jest również rzecznikiem prasowy Zarządu Głównego ZChR.

Banie Mazurskie (warmińsko-mazurskie) to centrum społeczno – kulturalne mniejszości ukraińskiej w Polsce, istnieje tu parafia greko-katolicka skupiająca około 1.200 wiernych, swoją siedzibę mają Zarząd Główny Ukraińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego i koła Związku Ukraińców w Polsce.

Z zasłużonej rodziny

Zmarła babcia rzecznika Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, por. rez. Feliksa Czyż z d. Stasiewicz ps. „Malwina” była żołnierzem 9 pp 27 DAK Ziemi Wołyńskiej. Wraz z rodziną pradziadek nowego radnego – Jakub Stasiewicz – uciekł przed ludobójstwem ukraińskich nacjonalistów z miejscowości Drużkopol na Wołyniu.

Piotr Galicki

  1. Mirosław Dynak
    | ID: 211d9ad9 | #1

    Gratulacje dla Pawła Czyż Pana Radnego…

Komentarze są zamknięte