Adam Słomka: Czy prezydent Andrzej Duda „zachowa się jak trzeba”?

Zastępca Naczelnego3

Andrzej Duda/Facebook.com

Sierakowska, Łybacka, Cieślak, Ferenc – prezydent Andrzej Duda pośmiertnie przyznał im wysokie odznaczenia, chociaż w mojej opinii jedyne na co zasługiwali to … ordery Lenina. Dzisiaj prezydent Duda ma okazję „zachować się jak trzeba”. 15 marca zmarł dr Adam Sandauer, działacz opozycji w PRL i twórca koncepcji powołania instytucji Rzecznika Praw Pacjenta. W XX wieku działacz Konfederacji Polski Niepodległej, doradca ds. ekonomicznych i przez krótki czas nasz rzecznik prasowy. W roku 2010 i 2015 członek komitetów wsparcia Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Mieszkaniec Warszawy, który za grywał prywatnie w karty z byłym premierem Janem Olszewskim … Społecznik, poeta i wielki Polak narodowości żydowskiej, który publicznie zwalczał nieprawdziwe oskarżenia o istnienie „polskich obozów koncentracyjnych”.

Żegnaj Adamie, dobrze zasłużyłeś się Polsce!

Dzisiaj na Twitterze prezydenta Dudy o Zmarłym nadal nie ma żadnej adnotacji. Chociaż były takie apele, to niedawno Andrzej Duda nie zdecydował się na pośmiertnie odznaczenie wysokim odznaczeniem mec. Stefana Hambury czy Zygmunta Korusa. Czy dr Adam Sandauer – niestety pośmiertnie – otrzyma Order Orła Białego – o co publicznie apeluje Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin? Zmarły był antytezą Bronisława Geremka – to dobrze go określa.

Adam Sandauer był tym kimś, kto publicznie łamał konwenanse i miał odwagę mówić głośno o wkładzie polskich Żydów w odzyskanie niepodległości. Mówił o ich uczestnictwie w Legionach Marszałka Józefa Piłsudskiego, ale i o tych, którzy po 1945 roku przeszli na służbę komunistów i siali śmierć w UB. Warto zatem zaapelować do prezydenta Andrzeja Dudy o aktywność w sprawie uhonorowania Zmarłego.

Tymczasem, żegnaj Adamie. Dobrze zasłużyłeś się Polsce!


Adam Słomka*

*Więzień polityczny PRL, poseł na Sejm RP I,II,III kadencji, członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego. Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej – Niezłomni, komendant Legionu Polskiego na Ukrainie.

 1. Barbara Baryłka
  | ID: b8eea324 | #1

  Jam jest Polska, Ojczyzna Twoja,Ziemia Ojców, z której wyrosłeś.Wszystko, czym jesteś, po Bogu Mnie zawdzięczasz. Pokój z Tobą dr Adam Sandauer

 2. Anonim
  | ID: b2a29a50 | #2

  Chwała Bochaterom niech Spoczywa w Pokoju To pokaże czy jest Polskim Prezydentem

 3. Henryk Bakowicz
  | ID: b2a29a50 | #3

  Chwała Bochaterom niech Spoczywa w Pokoju To pokaże czy jest Polskim Prezydentem

Komentarze są zamknięte