Archiwum

Archiwum dla 08/02/2023

ZChR poszerza się o Towarzystwo Patriotyczne im. Jana Olszewskiego

Zastępca Naczelnego

Na polskiej scenie politycznej trwają wzmocnienia. - Wczoraj, w rocznicę odejścia premiera Jana Olszewskiego, została podjęta decyzja o rozwiązaniu Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego i przystąpieniu środowiska do Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. Każdy członek Towarzystwa o złożeniu deklaracji do ZChR decyzje podejmie indywidualnie. "Czyja będzie Polska" - to pytanie pierwszy głośno i stanowczo zadał Jan Olszewski pamiętnego dnia 4 czerwca 1992 roku. W sytuacji gdy istnieje realne zagrożenie przejęciem rządów po najbliższych wyborach przez totalna opozycję uznaliśmy, że jedynie ZChR przedstawiające w swoim programie dekomunizację i lustrację może dać szansę na zatrzymanie czeredki Tuska, Czarzastego, Biedronia czy Hołowni. Zachęcam wszystkich do czynnego wspierania Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. To jasne, że wyborcy, którzy popierają chrześcijański świat wartości, ławy przysięgłych w sądach, ochronę życia od poczęcia i naturalnej śmierci mogą zaufać liderowi Zjednoczenia dr. Bogusławowi Rogalskiemu. -  powiedziała Niezależnej Gazecie Obywatelskiej Monika Socha-Czyż, prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego.

Czytaj więcej...

Sejm odrzucił poprawki Solidarnej Polski do ustawy wiatrakowej

Zastępca Naczelnego

Sejm przyjął projekt ustawy o energetyce wiatrowej. Mimo forsowanej przez Solidarną Polskę poprawki dotyczącej 1000 m odległości wiatraków od zabudowań, Sejm zgodził się na 700 metrów. Na zwiększenie odległości wiatraków od ludzkich siedzib szczególnie naciskał poseł Solidarnej Polski i jednocześnie wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski, który zamieszczał w mediach społecznościowych alarmistyczne w tonie apele. - informuje portal rp.pl. - Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin uważa, że odrzucona poprawka do tzw. ustawy wiatrakowej autorstwa Solidarnej Polski szła w dobrym kierunku. Szkoda, że została odrzucona. Energia pochodząca z farm wiatrowych nie jest rozwiązaniem obecnych problemów energetycznych. Powinniśmy podjąć dyskusję nad inwestycjami w polskie górnictwo i stosowanie metody zgazowania węgla. Problemy z samą dostępnością węgla w sezonie grzewczym 2022/2023 powinny zostać rozwiązane szybko i sprawnie w oparciu o rodzime bogactwa naturalne. - powiedział nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...

Patriarcha Cyryl szpiegował dla KGB. Odtajniono archiwa

Zastępca Naczelnego

Patriarcha Cyryl pracował dla KGB, mieszkając w Szwajcarii w latach 70. – donosi szwajcarska prasa, powołując się na odtajnione archiwa. Według gazet "Sonntagszeitung" i "Le Matin Dimanche", powołujących się na akta ze szwajcarskich archiwów narodowych, człowiek, który dziś służy jako duchowy zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, był szpiegiem ZSRR.

Czytaj więcej...

Próby podstępnego zawłaszczenia tęczy przez LGBT

Zastępca Naczelnego
Tęcza, symbol święty dla wszystkich religii wyrosłych ze Starego Testamentu, w tym dla chrześcijaństwa, została zawłaszczona przez zwolenników LGBT i jest używana do atakowania Wiary i tradycyjnej rodziny. Stała się znakiem neomarksistowskiej rewolucji światopoglądowej opartej na ociekającej wulgarną seksualnością propagandzie. Członkowie tego ruchu mówią, że reprezentuje ich tęczowa flaga. W rzeczywistości jednak, ich barwy nie mają nic wspólnego z prawdziwą tęczą – symbolem Przymierza Boga z ludźmi.
Czytaj więcej...

ZChR o mączce z owadów w żywności: To stosowanie zaleceń lewackich ekoszaleńców w praktyce

Zastępca Naczelnego

Komisja Europejska zatwierdziła dopuszczenie na rynek Unii Europejskiej produktów stworzonych z dwóch owadów. Przepis z 3 stycznia (w życie wszedł 24 stycznia) mówi o sprowadzeniu do krajów Unii Europejskiej produktów na bazie sproszkowanych owadów świerszcza domowego (Acheta domesticus). Mąka ze świerszczy ma być dodatkiem do produktów takich jak m.in. wieloziarniste chleby i bułki, batony zbożowe, ciasteczka i herbatniki czy przetwory mięsne oraz zupy. Unijny dokument wskazuje, że np. w pieczywie wieloziarnistym dopuszczalne jest użycie maksymalnie 2 g proszku ze świerszczy na 100 g produktu, zaś w batonach z ziaren zbóż — 3 g na 100 g produktu. - podał portal medonet.pl. - Wprowadzenie do żywności mączki z owadów to uderzenie w polskie rolnictwo. W sytuacji, gdy w polskich magazynach zalega sporo zboża z Ukrainy, zgoda na dodawanie do żywności składników pochodzących z owadów utrudnia sytuację na rynku rolnym. Poza tym, rozumiemy obawy tych Polaków, którzy po prostu nie chcą, aby wbrew ich woli na siłę zmieniać preferencje żywnościowe. Kierujemy zatem apel do wielkich spożywczych sieci dyskontowych, np. Lidl czy Biedronka, aby zadeklarowały publicznie wprost czy zamierzają sprzedawać pieczywo i wyroby cukiernicze zawierające mączkę pochodzącą z owadów. To ważne, aby Polacy mieli już teraz świadomość, co im będzie oferowane w żywności. Generalnie jesteśmy przeciwni stosowaniu w żywności mączki z owadów czy tzw. sztucznego mięsa. To stosowanie zaleceń lewackich ekoszaleńców w praktyce - mówi nam Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Czytaj więcej...