Zbigniew Ziobro: Nie mamy na razie umowy z PiS, zatem przygotowujemy się do wariantu samodzielnego startu w wyborach

Zastępca Naczelnego

Zbigniew Ziobro/YouTube.com

Jako Solidarna Polska przygotowujemy się do samodzielnego startu w wyborach, jesteśmy też gotowi do koalicji z PiS, ale nie za cenę rezygnacji z naszych przekonań – powiedział we wtorek w Polsat News minister sprawiedliwości i lider SP Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został zapytany we wtorek w Polsat News, czy w związku z wypowiedzią wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, że posłowie, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym zostaną „zapamiętani” przy tworzeniu list wyborczych PiS, Solidarna Polska szykuje się na samodzielny start w wyborach. – podaje wPolityce.pl.

Nie ma na razie umowy między Solidarną Polską, a Prawem i Sprawiedliwością, więc przygotowujemy się też do wariantu, który w polityce trzeba brać jako pierwszy pod uwagę, czyli samodzielnego startu”

— odpowiedział Ziobro.

Ale jesteśmy też oczywiście gotowi do koalicji, co nie znaczy, że za cenę rezygnacji z naszych przekonań, wartości i tego co myślimy o polityce europejskiej i zagrożeniu ze strony Unii Europejskiej”

— dodał.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte