Christine Lambrecht podała się do dymisji! Ustępująca szefowa niemieckiego MON o swojej decyzji poinformowała już kanclerza Scholza

Zastępca Naczelnego

Christine Lambrecht/Twitter.com

Minister obrony Christine Lambrecht podała się do dymisji, o czym poinformowała kanclerza Olafa Scholza – informuje w poniedziałek dpa, powołując się na oświadczenie Ministerstwa Obrony. O spodziewanej dymisji minister Lambrecht niemieckie media informowały już od piątku. Sama minister oraz kanclerz Scholz przez cały weekend nie komentowali sprawy.

Kto może zastąpić Lambrecht? Najczęściej wymienianą kandydatką przez niemieckie media jest Eva Hoegl, która aktualnie jest pełnomocniczką Bundestagu do spraw sił zbrojnych. Według „Neue Osnabruecker Zeitung” szansę na objęcie posady szefa MON ma także Siemtje Moeller, obecnie sekretarz stanu w ministerstwie obrony. Z kolei zdaniem redakcji grupy „OM-Medien” jest szansa na to, by Lambrecht zastąpił Hubertus Heil, obecnie minister pracy, a jego resort objęłaby wówczas kobieta. „OM-Medien” uważa, że kobietą najbardziej nadającą się na to stanowisko jest Marie-Agnes Strack-Zimmermann z FDP, która jednak najpewniej nie obejmie tej funkcji szefa MON z uwagi na skomplikowane negocjacje koalicyjne.

Źródło: tkwl/PAP/dw.com/wPolityce.pl

Komentarze są zamknięte