Prezes NBP Adam Glapiński: „Kto jest głównym ekspertem, także od banku, stóp procentowych, Glapińskiego, w tej stacji telewizyjnej, co nadaje całą dobę? Leszek Miller.”

Zastępca Naczelnego

Prof. Adam Glapiński/YouTube.com/NBP

Prezes NBP Adam Glapiński podczas konferencji prasowej w bardzo ostry sposób wypowiedział się o postkomunistach, którzy wciąż są aktywni w polskiej polityce. – donosi portal wPolityce.pl. – W pełni zgadzamy się z prof. Glapińskim w sprawie oceny postkomunistów. Stachanowcy komuny powinni nie tylko dawno zniknąć z życia publicznego, nie nauczać o demokracji innej niż ludowej, ale i ponieść odpowiedzialność w ramach rzeczywistej dekomunizacji i lustracji – mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Ci, co przeżyli, już są w wieku zaawansowanym, są teraz głównymi ekspertami od demokracji. Komuniści. Kto jest głównym ekspertem, także od banku, stóp procentowych, Glapińskiego, w tej stacji telewizyjnej, co nadaje całą dobę? Leszek Miller. Jeden z najwyższych funkcjonariuszy komunistycznych w Polsce. I on naucza, jak powinna demokracja funkcjonować, kto lepiej spełnia jej kryteria (…). Zresztą otwarcie głosi, że Polska powinna stać się częścią federacyjnego państwa europejskiego, przyjąć natychmiast euro itd. Opinia publiczna to spokojnie przyjmuje, bo ci ludzie są propagowani”

— powiedział prof. Adam Glapiński.

Nasza delegacja parlamentarna w UE w tej części wybieranej przez tę stronę, dla której to nie ma znaczenia, to są dawni I sekretarze komunistycznej partii z wyższych polskich uczelni, których ja znam, byłem szefem podziemnej „Solidarności” na SGH i pamiętam. Rosati był w stanie wojennym I sekretarzem komunistycznej partii. (…) Rozumny człowiek wiedział, że się wysługuje władzy komunistycznej, która jest z nadania polskiego okupanta”

— przypomniał prezes NBP.

I oni są teraz ekspertami od polityki pieniężnej i demokracji. Dlatego dzisiaj to mówię, bo ktoś musi to powiedzieć. Wszyscy to wiedzą, po kątach mówią, ale publicznie to nie jest powiedziane. Oni nie są żadnymi ekspertami od niczego. Oni są ekspertami od niewolnictwa Polski, od poddawania Polski rabunkowi, podległości, dyktatowi. Oni będą służyć każdej władzy. Jak w UE zaczną rządzić – hipotetycznie – jacyś nacjonalistyczni katolicy, to oni będą nacjonalistycznymi katolikami. Jak protestanci, to byliby protestantami, a jak muzułmanie, to muzułmanami. Będą służyć każdej władzy, żeby się wysoko ulokować i wygodnie żyć”

— podkreślił.

ZOBACZ FRAGMENT WYSTĄPIENIA PREZESA NBP PROF. ADAMA GLAPIŃSKIEGO

Oprac. Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte