ZChR o zablokowaniu konta Radio Maryja na Facebooku: Zablokowanie profilu Radio Maryja na Facebooku to bezczelne łamanie Konstytucji RP

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż, dr Bogusław Rogalski (ZChR)/ngopole.pl

– Zablokowanie profilu Radio Maryja na Facebooku to bezczelne łamanie Konstytucji RP, która wyraźnie zakazuje cenzury prewencyjnej. To nie powinno się powtórzyć i tutaj potrzebna jest reakcja, a nawet specjalna ustawa, na mocy której za podobne działania łamiące zapisy Ustawy Zasadniczej będzie nakładana kara finansowa obejmująca sporą część przychodów danego koncernu medialnego. Warto przypomnieć, że już w maju 2021 roku reagowaliśmy, gdy przez Watchdog Polska atakowana była fundacja Lux Veritatis. To niektóre jedynie oczywiste przejawy walki środowisk lewicowych i lewackich z  niezależnymi, polskimi mediami katolickimi. Bez znaczenia jest fakt, że Facebook odblokował już profil toruńskiej rozgłośni. Znaczenie ma fakt, że przez ten portal nie są blokowane profile atakujące Kościół katolicki, świętego Jana Pawła II czy innych wybitnych Polaków, a nawet te pochwalające komunizm, Stalina czy Lenina. Warto wspomnieć, że wolą ustawodawcy, ale i Polaków wyrażoną w referendum konstytucyjnym, była ochrona przed organizacjami komunistycznymi i nazistowskimi, co dobitnie wyrażone jest w art. 13 Konstytucji RP. Do nowej ustawy regulującej działalność koncernów medialnych w Polsce należy zatem wpisać zakaz promowania komunizmu i nazizmu pod groźbą utraty koncesji czy też kary finansowej. Wypracowaniem takiego projektu ustawy zajmiemy się w Sejmie RP po wyborach w roku 2023, jeśli uzyskamy swoją reprezentację w polskim parlamencie – powiedział nam w sobotę Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin. – Profil Radia Maryja na Facebooku został odblokowany – poinformowała w piątek toruńska rozgłośnia. „Bezpodstawna blokada, która rozpoczęła się kilkadziesiąt godzin przed uroczystościami 31. rocznicy powstania Rozgłośni, dobiegła końca” – napisano w komunikacie.

Wpierw Watchdog Polska, a teraz Facebook?

Organizacja Watchdog, która w sposób brutalny i skandaliczny zaatakowała Fundację „Lux Veritatis” i o. Tadeusza Rydzyka CSsR, kontynuuje to, co dzieje się na zachodzie Europy i w Polsce. Stowarzyszenie Watchdog jest kolejną odsłoną neomarksistowskiej rewolucji, która jakiś czas temu przekroczyła Odrę i walcem przetacza się również przez Polskę. Ten atak nie może zostać bez odpowiedzi ze strony środowisk chrześcijańskich” 

– ocenił w maju 2021 roku w wywiadzie dla Radio Maryja prezes ZChR.

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/Twitter

Stowarzyszenie Watchdog jest międzynarodową organizacją wspieraną m.in. przez Fundację im. Róży Luksemburg. Przypomnijmy, że Róża Luksemburg była komunistką, która gloryfikowała tamte metody ponad wiek temu. Niemiecka Fundacja im. Róży Luksemburg finansuje i wspiera Watchdog oraz współpracuje z niemiecką skrajnie lewicową partią. Dodatkowo trzeba podkreślić, że stowarzyszenie jest również wspieranie przez Fundację im. Stefana Batorego należącą do George’a Sorosa będącego skandalistą, spekulantem finansowym i multimiliarderem. Postawił on sobie za cel atakowanie i likwidowanie wszystkiego, co jest związane z chrześcijaństwem i konserwatyzmem” 

– wyjaśnił wówczas na antenie toruńskiego radia lider chadeków dr Bogusław Rogalski.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU z dr Bogusławem Rogalskim

z maja 2021 roku

Atak Facebooka na media katolickie

Od czwartkowego wieczoru Radio Maryja nie mogło publikować żadnych treści na swoim koncie na Facebooku. W piątek rano rozgłośnia poinformowała, że dodawanie wpisów zostało odblokowane.”

podał portal Wirtualna Polska.

To nie pierwszy raz, kiedy toruńska rozgłośnia jest blokowana na Facebooku. Kierownictwo stacji uważa, że radio o. Tadeusza Rydzka jest karane „za to, że mówi prawdę m.in. na temat małżeństwa i rodziny, broni dzieci nienarodzonych, a tym samym sprzeciwia się deprawacji, jakiej dopuszcza się lobby LGBT i proaborcyjne”.

– zauważa Wirtualna Polska.

Piotr Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *