Problem z wypłatą dodatków energetycznych w Baniach Mazurskich?

Zastępca Naczelnego

Paweł Czyż (ZchR), wójt gminy Banie Mazurskie Łukasz Kuliś/Twitter.com

– Wyjątkowo pozytywnie oceniamy postawę wójta gminy Banie Mazurskie Łukasza Kulisia jako gospodarza tej gminy. Niemniej, przedłużanie wypłaty zasiłków wynikających z ustawy z 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw jest niekorzystne dla mieszkańców. To ZChR skutecznie podjęło interwencję, w efekcie której wojewoda warmińsko-mazurski otrzymał w ostatni piątek środki z Ministerstwa Klimatu i Środowiska i w efekcie przesłał je do gmin. Zjednoczona Prawica obiecała Polakom, że środki trafią do nich w ciągu trzydziestu dni od złożenia wniosku. W gminie Banie Mazurskie [powiat gołdapski – przyp. NGO] z upoważnienia wójta Kulisia wydaje się bzdurne postanowienia przedłużające rozpatrzenie wniosków o 30 dni, bo prowadzi się, cytuję „czynności procesowe”. Wczoraj udałem się do urzędu gminy Banie Mazurskie, ale pan wójt – jak poinformowano mnie w jego sekretariacie – był zajęty. Urzędniczka z GOPS w Baniach Mazurskich z kpiącym uśmiechem na twarzy poinformowała mnie, że przecież postanowienia o przedłużeniu terminu zostały wysłane. Pomoc państwa jest sensowna, gdy jest szybko dystrybuowana, bo ceny paliw opałowych codziennie są wyższe. Tą sprawę trzeba rozwiązać – mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

CZYTAJ TAKŻE:

Po interwencji ZChR wojewoda warmińsko-mazurski otrzymał środki z MKiŚ. Ruszają spóźnione wypłaty dodatków do ogrzewania

ZChR pyta o wypłatę dodatków do ogrzewania w województwie warmińsko-mazurskim

 

Informuję, że dziś  tj. 28.10.2022 Wojewoda Warmińsko-Mazurski  otrzymał środki z MKiŚ na wypłaty zgodnie z ustawą z 15 września 2022 o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Również w dniu dzisiejszym ww.  środki zostały wysłane do JST [jednostek samorządu terytorialnego – przyp. NGO], wg zapotrzebowań (100%).”

– poinformował rzecznik prasowy wojewody Krzysztof Guzdek.

Piotr Galicki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *