Raper Coolio nie żyje. Miał 59 lat

Zastępca Naczelnego

Coolio/YouTube.com

Raper Coolio, znany z takich przebojów, jak „Fantastic Voyage” i „Gangsta’s Paradise”, nie żyje. Zmarł w wieku 59 lat. – Z tego, co wiem, był w domu przyjaciela, w łazience i miał atak serca – poinformował menedżer rapera Jarez Posey. Wezwani na miejsce ratownicy stwierdzili zgon artysty.

Coolio, a właściwie Artis Leon Ivey Jr., urodził się 1 sierpnia 1963 roku w Los Angeles, w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic miasta. To musiało skończyć się źle – w wielu siedemnastu lat po raz pierwszy trafił przed oblicze sądu. Za kradzież został skazany na kilka miesięcy więzienia.

 

Jego kariera zaczęła się w stacji radiowej KDAY, nagrał tam swój singiel „You’re Gonna Miss Me”. W 1994 roku ukazała się debiutancka płyta Coolio It Takes a Thief. Pochodzący z niej utwór „Fantastic Voyage” był nominowany do dwóch nagród: MTV Video Music 1994 za Najlepszy Rapowy Teledysk i Grammy Award 1995 za Najlepszy Utwór Solowy.

W następny roku, we współpracy z L.V i nagrał utwór „Gangsta’s Paradise”. To ten utwór przyniósł mu największą popularność. Piosenka ta została umieszczona na soundtracku do filmu „Młodzi gniewni”, a także na nowej płycie „Coolio” o tym samym tytule. Piosenkarz otrzymał nagrodę Billboard Music za najlepiej sprzedający się singiel roku, album z tytułowym utworem zdobył potrójną platynę, a sam wykonawca nagrodę „Best Rap Solo Performance”.

5 sierpnia 1996 podczas europejskiej trasy koncertowej wystąpił z jedynym koncertem w Polsce – na lodowisku Torsan w Sanoku.

Źródło: cnn.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *