ZChR: „Wezwanie posła Konfederacji Wolność i Niepodległość Grzegorza Brauna wygłoszone w Berlinie jest głęboko błędne oraz sprzeczne z polską racją stanu”. Braun namawia do zniesienia sankcji na Rosję

Zastępca Naczelnego

Mirosław Piotrowski, poseł Grzegorz Braun w Berlinie/Twitter.com

– Nie będzie żadnego życia, jeśli nie powrócimy do „business as usual” – oświadczył w Berlinie poseł Grzegorz Braun z Konfederacji. Polski polityk, wraz z przedstawicielami AfD, przekonywał do zniesienia sankcji nałożonych na Rosję. Zdaniem uczestników konferencji obecna polityka Unii Europejskiej nie reprezentuje interesów Europejczyków. – Wezwanie posła Konfederacji Wolność i Niepodległość Grzegorza Brauna wygłoszone w Berlinie jest głęboko błędne oraz sprzeczne z polską racją stanu. Trwałe osłabienie Federacji Rosyjskiej poprzez system sankcyjny oraz wyczerpywanie się Armii Czerwonej XXI wieku na Ukrainie sprzyja bezpieczeństwu Polski – mówi nam Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Ręka w rękę z AfD

Mamy kryzys energetyczny domowej roboty”

– mówił na konferencji prasowej w niemieckim Bundestagu poseł prawicowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD) Steffen Kotre. Jego zdaniem za rosnące ceny gazu i prądu w całej Europie odpowiada nikt inny, jak same rządy krajów UE.

Podaż energii w Europie została sztucznie ograniczona, trzeba ją z powrotem zwiększyć”

– przekonywał.

Jak? Choćby kończąc z sankcjami wobec Rosji.

Nie mamy praktycznie żadnej alternatywy dla dostaw energii. Musimy prowadzić realistyczną politykę” 

– tłumaczył, atakując także unijne ograniczenia emisji CO2 czy, jak się wyraził, „klimatyczną histerię UE”.

Steffen Kotre, odpowiedzialny w swojej partii za sprawy energetyki, był jednym z organizatorów poniedziałkowego spotkania w Berlinie, na które zaproszono podobnie myślących polityków z Europy. Do niemieckiej stolicy przyjechali m.in. lider słowackiej partii Republika Milan Uhrik, poseł nacjonalistycznej, separatystycznej partii Interes Flamandzki Reccino Van Lommel czy Grzegorz Braun z Konfederacji.

Grzegorz Braun: Potrzebujemy powrotu do „business as usual” z Rosją

Szczęść Boże! Niech Bóg błogosławi wszystkich patriotów wszystkich europejskich narodów, którzy chcą powrotu do normalności, którzy chcą przywrócić nasze naturalne, ludzkie, europejskie prawa i wartości 

– mówił Braun do dziennikarzy w Berlinie.

Rzecznik ZChR Paweł Czyż/ngopole.pl

Obecność posła Grzegorza Brauna oraz byłego eurodeputowanego prof. Mirosława Piotrowskiego na imprezie, w której uczestniczył przedstawiciel niemieckiej AFD, partii, która wielokrotnie wprost uderza w Polaków mieszkających w Niemczech jest czymś z goła szkodliwym. Roman Dmowski w „Naszym Patriotyzmie” (1893) pisał, że „(…) Rząd rosyjski rozmaitymi czasy rozmaicie usprawiedliwiał swoje gwałty na Polsce. Dowodząc, że ziemie litewskie i ruskie stanowią odwieczną jedność z moskiewskim rdzeniem państwa carów, dziką, działalność swą w tych ziemiach nazywał wyzwalaniem swego ludu z pod jarzma polskiego. (…) Wieszanie i masowe wysyłanie na Sybir najlepszych sił społeczeństwa polskiego nazywało się uzdrawianiem narodu z chorobliwych marzeń, gwałty na unitach – przyjmowaniem na łono swego kościoła braci, których niegdyś przemoce oderwano i którzy teraz dobrowolnie powracają. Do ostatnich jeszcze czasów słyszeliśmy, że rząd rosyjski nic nie ma przeciw pomyślnemu rozwojowi narodowości polskiej, że chodzi mu tylko o zachowanie w całości granic państwa, o wytępienie dążności separacyjnych”. Tymczasem poseł Braun lansuje szkodliwy panslawizm wbrew myśli politycznej Romana Dmowskiego. Zamiast wspierać propagandę Rosji powinien skupić się na wykonywaniu mandatu posła na Sejm RP lub z niego zrezygnować. „Szczęść Boże” posła Brauna brzmi dzisiaj jak błogosławieństwo Cyryla, który wykorzystując wiarę twierdzi, że zaszczytem dla Rosjanina jest dzisiaj śmierć na Ukrainie”

– mówi NGO Paweł Czyż z ZChR.

Z łatwością stwierdziliśmy, że łączy nas wiele rzeczy i że się zgadzamy, głównie co do problematyki dostaw energii. To nie jest żaden kryzys. To efekt błędnych działań i błędnej polityki nałożonej na nasze narody” 

– dodawał w czasie spotkania poseł Grzegorz Braun.

Bo nie będzie żadnego życia, jeśli nie powrócimy do „business as usual”. Nie chcemy znaleźć się w środku jakiejś międzykontynentalnej wojny każdego z każdym o wszystko”

– mówił poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Berlin: Podpisano wspólny dokument programowy „Ocalić przyszłość Europy”

Uczestnicy spotkania w Berlinie przygotowali dokument programowy pod tytułem „Ocalić przyszłość Europy”, w którym zachęcają do rezygnacji z sankcji wobec Rosji, zniesienia dopłat do energii wiatrowej i słonecznej oraz likwidacji ideologicznego ich zdaniem opodatkowania paliw kopalnych: „W ten sposób powstanie podaż, która zaspokoi potrzeby energetyczne Europy przy spadających cenach”.

Autorzy dokumentu twierdzą też, że Europa rządzona jest przez polityków, którzy nie reprezentują interesów Europejczyków, ograniczają ich prawa podstawowe i dążą do „zalania” kontynentu ludźmi obcymi kulturowo.

Naszym celem jako obrońców wolności gwarantowanych przez porządek konstytucyjny jest przywrócenie praw obywateli” 

– czytamy.

– Ten dokument, podpisany przez posła Brauna z przedstawicielami AfD jest jego deklaracją miękkiego przejścia do obozu proniemieckiego. To Niemcom nadal zależy na realizowaniu „business as usual” i uruchomieniu Nord Stream 2 po wojnie. Cóż, poseł Braun po swoim tournée powinien zostać usunięty z koła parlamentarnego Konfederacji, a w wyborach kandydować albo do Dumy, albo do Bundestagu”

– reasumuje w rozmowie z nami Paweł Czyż, rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Grzegorz Braun gwiazdą rosyjskiej propagandy

Rosyjskie ośrodki propagandowe eksponują wątki koncentrujące się na stymulowaniu wrogości Polaków do Ukraińców”

– ocenił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Dodał, że tym razem Rosjanie wykorzystali do tego celu marginalną pikietę zorganizowaną przez środowisko Grzegorza Brauna.

Tym razem działania informacyjne Rosji wykorzystują w tym celu marginalną pikietę zorganizowaną w Warszawie przez środowisko G. Brauna. Celem spotkania było wyrażenie krytyki wobec polityki rządu RP wobec Ukrainy”

– wskazał pełnomocnik rządu.

Źródło: Wojciech Szymański, Deutsche Welle/Wirtualna Polska/NGOPOLE.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *