ZChR chce uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego potępiającej kłamstwa Janusza Korwin-Mikkego!

Zastępca Naczelnego

Monika Socha-Czyż (ZChR), Janusz Korwin-Mikke (KWiN)/FB

– Krym się odłączył od Ukrainy i przyłączył do Rosji z wolą 90 proc. ludności. Natomiast co do Ługańska jest to oczywiście bezczelność i byłem temu przeciwny, ale Polska jest ostatnim państwem, które powinno krytykować za to Rosję, bo żeśmy robili dokładnie to samo w 1920 roku, podsyłając żołnierzy, pieniądze, broń i amunicję na Śląsk – kiedy były powstania śląskie – podsyłając tam ludzi i kłamaliśmy, że tego nie robimy – powiedział na antenie TVP Info lider Konfederacji Wolność i Niepodległość Janusz Korwin-Mikke.

Zwróciłam się dzisiaj do przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Jana Kawuloka z Prawa i Sprawiedliwości o przyjęcie na najbliższej sesji sejmiku uchwały intencjonalnej, w której radni w sposób zdecydowany zaprotestują przeciwko kłamliwej retoryce Janusza Korwin-Mikkego, która uderza w pamięć o bohaterskich Polakach walczących o przyłączenie Śląska do Polski. To czyn zbrojny POW i mieszkańców Śląska spowodował, że część Śląska znalazła się w granicach II RP, a nie sterowane referendum. To dzielni mieszkańcy Śląska przelewali krew, a nie „zielone ludzki” Putina. Janusz Korwin-Mikke powinien swoje sympatie do Putina uzewnętrzniać w TV Rossija 24, a nie w polskich mediach publicznych – dezawuując przy tym czyn zbrojny Polaków ze Śląska sprzed wieku”

– powiedziała nam Monika Socha-Czyż, sekretarz generalny Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji.

Prowadzący program w TVP Info red. Michał Rachoń zwrócił uwagę, iż jest narracja Janusza Korwin-Mikkego jest jeden do jednego zgodna z narracją, jaką promują ośrodki propagandowe Federacji Rosyjskiej.

To, co pan mówi jest podpisaniem się pod tym, co zrobił Władimir Putin”

— zauważył prowadzący zwracając się do Janusza Korwin-Mikkego, i poprosił go, aby tego nie robił.

Źródlo: aw/TVP Info/NGOPOLE.PL

Komentarze są zamknięte