Dr Bogusław Rogalski: Brońmy Krzyża! Brukselskie srebrniki mocno wypaczyły kręgosłup moralny Tuska

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk w czwartkowym czacie z internautami został zapytany, czy jego zdaniem w szkołach powinny wisieć krzyże. – Uważam, że nie – odpowiedział były premier.

Donald Tusk kompromituje się twierdząc, że Krzyż powinien zniknąć z Sejmu i z polskich szkół. To wbrew polskiej tradycji i historii. Krzyż wiszący w Sejmie to dar od Matki Księdza Jerzego Popiełuszki. Nawet komunistom, okupantom i zaborcom w czasach pruskiego kulturkampfu nie udało się złamać chrześcijańskiego ducha polskiego Narodu. Jestem pewien, że nie uda się to także Tuskowi, który dziś staje w jednym szeregu z Bierutem, Bismarckiem, Marksem, Engelsem i Leninem. Szaleńcze, antypolskie i antykatolickie pomysły Tuska są godne pożałowania i należy je głośno piętnować, zanim wywołają w Polsce rewolucyjny, niszczycielski neomarksistowski pożar. Jak widać brukselskie srebrniki mocno wypaczyły kręgosłup moralny Tuska, któremu trzeba dziś przypomnieć słowa poety Karola Balińskiego: „Tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska jest Polską, a Polak Polakiem”

– tak skomentował tezy programowe Platformy wygłoszone przez byłego premiera prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte