We czwartek, 29 lipca, wiec protestu i w obronie praw mieszkańców Wileńszczyzny

Zastępca Naczelnego

Polacy z Dziewiniszek/l24.lt (W.Jusiel)

29 lipca (w czwartek) w godzinach 15-18 pod siedzibą rządu w Wilnie odbędzie się protest przeciwko bulwersującej i bezprawnej decyzji ministra Arvydasa Anušauskasa utworzenia ośrodka dla islamskich migrantów ekonomicznych w Dziewieniszkach w rejonie solecznickim.

Oficjalne pozwolenie na przeprowadzenie wiecu dla 500 osób wydał wczoraj, 21 lipca, Samorząd Miasta Wilna na ręce Wspólnoty Dziewieniszek.

Na wiecu będzie wyrażony protest przeciwko umieszczeniu w centrum liczących 500 mieszkańców Dziewieniszek, w odległości 50 metrów od gimnazjów polskiego i litewskiego, aż 1000 islamskich migrantów ekonomicznych.

Wiec będzie się domagał:

1. Odwołania bezprawnej i prowokacyjnej decyzji Arvydasa Anušauskasa;

2. Niezwłocznej dymisji Arvydasa Anušauskasa jako prowokatora, podżegającego do konfliktów w społecznościach lokalnych oraz jako byłego agenta KGB, figurującego na upublicznionej liście tajnych współpracowników KGB w gazecie „Respublika”.

Organizatorzy wiecu apelują o poparcie litewskich organizacji pozarządowych, partii, parlamentarzystów, radnych, każdego mieszkańca Litwy, chrześcijan oraz wszystkich ludzi dobrej woli na świecie.

Źródło: www.l24.lt

Komentarze są zamknięte