Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski w Radio Maryja: Komisja Europejska poprzez mechanizm „pieniądze za praworządność” chce rozszerzyć wpływy niemieckie w UE

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski

Po raz kolejny, bo już trzeci raz z rzędu, Parlament Europejski będzie wnioskował do Komisji Europejskiej, aby ta uruchomiła mechanizm zawarty w rozporządzeniu, które zostało przyjęte w grudniu 2020 roku. Jest to rozporządzenie nazywane: „pieniądze za praworządność”, czyli rozporządzenie, w którym instytucje unijne (a zwłaszcza Komisja Europejska) będą mogły używać instrumentów do tzw. dyscyplinowania państw „niepokornych” albo państw, które się im nie podobają. A do takich państw należą: Polska, Węgry i Słowenia – mówił dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, ekspert ds. międzynarodowych, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, David Sassoli, wyraził zgodę na wyjazd do Strasburga w celu przeprowadzenia tam ostatniej przed parlamentarnymi wakacjami czterodniowej sesji plenarnej.  Przed nami m.in. omówienie konkluzji z minionego posiedzenia prezydentów i premierów w Brukseli, jak również kolejna debata dotycząca Polski i Węgier w kontekście tzw. praworządności. Sesja rozpoczęła się o godz. 17.00. [czytaj więcej]

Gość Radia Maryja wskazał, że brak veta w 2020 roku ws. unijnego budżetu sprawił, że aktualnie prawie co miesiąc mamy rezolucję Parlamentu Europejskiego lub debaty, które dotyczą tzw. praworządności w Unii Europejskiej 

Podczas ostatniej sesji przedwakacyjnej również będzie dyskutowana kwestia tzw. praworządności. Po raz kolejny, bo już trzeci raz z rzędu, Parlament Europejski będzie wnioskował do Komisji Europejskiej, aby ta uruchomiła mechanizm zawarty w rozporządzeniu, które zostało przyjęte w grudniu 2020 roku. Jest to rozporządzenie nazywane: „pieniądze za praworządność”, czyli rozporządzenie, w którym instytucje unijne (a zwłaszcza Komisja Europejska) będą mogły używać instrumentów do tzw. dyscyplinowania państw „niepokornych” albo państw, które się im nie podobają. A do takich państw należą: Polska, Węgry i Słowenia. To rozporządzenie zagraża bezpieczeństwu politycznemu budżetu na najbliższe 6 lat” 

– powiedział prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Ekspert ds. międzynarodowych podkreślił, że w dwóch paragrafach tego rozporządzenia mówi się wprost, że Komisja Europejska oraz instytucje unijne mogą użyć rozporządzenia, by zawiesić w części, a nawet w całości dopłaty unijne należne państwom członkowskim.

To jest bardzo niebezpieczny mechanizm i należało się spodziewać, przyjmując go, że jego ostrze będzie wymierzone przede wszystkim w Polskę. Wiemy, że dzisiejsza Unia Europejska, zwłaszcza Parlament Europejski, zdominowana jest przez zwolenników federalizacji, budowania jednego superpaństwa unijnego, w którym państwa, jakie opowiadają się za Europą Ojczyzn, są dyskryminowane lub napiętnowane pod jakimkolwiek powodem. Dlaczego ten mechanizm wprowadzono dodatkowo w postaci rozporządzenia do budżetu unijnego, jako taką otoczkę wykonawczą? Otóż tzw. zasada praworządności i rzekome łamanie jej przez Polskę i Węgry miało być na podstawie Traktatu lizbońskiego, a konkretnie art. 7 w nawiązaniu do art. 2, który mówi o praworządności w Unii Europejskiej” 

– podkreślił gość audycji „Aktualności dnia”.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU

Neomarksistowskie elity Unii Europejskiej zrozumiały, że nie mogą użyć traktatowych instrumentów przeciwko nam, dlatego wymyśliły podstępną metodę, która jest już wykorzystywana przeciwko takim państwom, jak Polska w postaci rozporządzenia, które zostało przyjęte w grudniu i weszło w życie 1 stycznia 2021 roku” 

– dodał.

Dr Bogusław Rogalski zaznaczył, że aktualnie instytucje unijne nie przestrzegają zasad ustalonych przez siebie, również tych zawartych w traktatach. Wymyślono rozporządzenie, na które władze Polski nie powinny się zgadzać – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

W Unii Europejskiej piętnowane są państwa takie jak nasze, w których świat wartości (świat chrześcijański) jest dominujący. To państwa, które są zwolennikami Europy Ojczyzn. (…) Nie należy sprzedawać wszystkiego za srebrniki, jeśli chodzi o świat wartości, tylko należy bronić za wszelką cenę naszego świata wartości – chrześcijańskiego, ale również naszych polskich wartości. Pieniądze to nie wszystko. Niestety Ursula von der Leyen (przewodnicząca Komisji Europejskiej – red.) zapowiedziała na początku 2021 roku, że to rozporządzenie będzie wykonywane, to znaczy, że będzie stosowane również wobec Polski i Węgier. Tak ostatnio na sesji czerwcowej zapowiedział Parlament Europejski, który w specjalnej rezolucji wezwał Komisję Europejską, aby ta jak najszybciej uruchomiła ten mechanizm (w domyśle – przeciwko naszym państwom). (…) Chodzi o to, aby poprzez to rozporządzenie i mechanizm pieniądze za praworządność, rozszerzyć wpływy niemieckie w Unii Europejskiej i doprowadzić do totalnej hegemonii, jeśli chodzi o kwestie gospodarcze i ekonomiczne” 

– podsumował ekspert ds. międzynarodowych.

Źródło: Radio Maryja 

Komentarze są zamknięte