Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski w Radiu Maryja o wypowiedzi lidera niemieckiej AfD Alexandra Gaulanda

Zastępca Naczelnego

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski w Bundestagu/YT

Polityka Niemiec sprawia, że geopolityczna pętla wokół Polski zacieśnia się coraz bardziej. Niemcy, wykorzystując instytucje unijne, starają się zwasalizować Polskę. W XXI wieku wojna niekoniecznie musi toczyć się przy użyciu środków militarnych. Tworzy się nowy pakt Ribbentrop-Mołotow, który nazywam  „paktem Merkel-Putin”. Budzą się demony niemieckiego nazizmu – ocenił dr Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i ekspert ds. międzynarodowych, w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Alexander Gauland, lider „Alternatywy dla Niemiec” w Bundestagu, uznał zawarcie paktu Ribbentrop-Mołotow za słuszną decyzję z punktu widzenia realizmu politycznego, jednocześnie sugerując, że to Polska ponosi winę za porozumienie Józefa Stalina z Adolfem Hitlerem. [czytaj więcej] 

Bezpośrednim następstwem paktu Ribbentrop-Mołotow była napaść na Polskę przez III Rzeszę 1 września 1939 roku, a następnie przez Związek Sowiecki 17 września tego samego roku.

Skandaliczne słowa Alexandra Gaulanda, szefa frakcji w Bundestagu, która pretenduje w przyszłym parlamencie niemieckim do tego, aby być koalicjantem, są nie do przyjęcia, nie mogą pozostać bez echa i bez stanowczego działania ze strony polskiej. Budzą się demony niemieckiego nazizmu. Tak trzeba określić słowa Gaulanda wymierzone przede wszystkim w prawdę historyczną, która zostaje kompletnie przekłamana. Pakt Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku był aktem uderzającym w niepodległość i suwerenność II Rzeczypospolitej. Do tego paktu był również zawarty tajny protokół, według którego Hitler razem ze Stalinem podzielili strefy wpływów w Europie Środkowo-Wschodniej” 

– podkreślił dr Bogusław Rogalski.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU

Tajny protokół będący załącznikiem do paktu Ribbentrop-Mołotow dotyczył rozbioru terytoriów lub rozporządzenia niepodległością suwerennych państw: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii.

Nasze państwa dzisiaj wspólnie powinny bardzo mocno zareagować na skandaliczne słowa rewizjonisty niemieckiego, bo tak trzeba nazwać Alexandra Gaulanda – bardzo prominentnego polityka niemieckiego Bundestagu. Wydaje mi się, że nie ma zbyt mocnej reakcji, zwłaszcza ze strony polskiej dyplomacji. Tu powinno być natychmiastowe wezwanie ambasadora Niemiec do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Alexander Gauland za słowa stwierdzające, że Polska ponosi odpowiedzialność za zawarcie paktu Ribbentrop-Mołotow, wychwalające jego powstanie i usprawiedliwiające sojusz Stalina z Hitlerem powinien być w Polsce personą non grata, czyli osobą, która nie powinna otrzymywać prawa wjazdu na terytorium Rzeczpospolitej. Demony niemieckiego nazizmu trzeba gasić w zarodku, gdy są jeszcze tylko iskrą” 

– zwrócił uwagę ekspert ds. międzynarodowych.

Zdaniem gościa „Aktualności dnia” słowa lidera partii w niemieckim Bundestagu na temat odpowiedzialności Polski za porozumienie między Józefem Stalinem a Adolfem Hitlerem szerzej wpisują się w obecną politykę Niemiec w Unii Europejskiej.

Polityka Niemiec sprawia, że geopolityczna pętla wokół Polski zacieśnia się coraz bardziej. Nasz kraj z miesiąca na miesiąc znajduje się w coraz gorszej sytuacji geopolitycznej i międzynarodowej. To dzieje się za przyczyną Niemiec. Dzisiaj niemiecka hegemonia w Europie staje się faktem, a Unia Europejska jest cynicznie wykorzystywana do budowania IV Rzeszy. (…) Niemcy, wykorzystując instytucje unijne, starają się zwasalizować Polskę. Chcą także wykorzystać Polskę w sposób finansowy, choćby poprzez Fundusz Odbudowy Unii Europejskiej, który jest bardzo niekorzystny dla Polski z punktu widzenia suwerenności. (…) Większość z tych środków będzie wracała do Niemiec, o czym mówią dane” 

– stwierdził prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Z kolei Heiko Maas, minister spraw zagranicznych Niemiec, zaapelował o zniesienie prawa weta, które przysługuje każdemu z państw członkowskich w Unii Europejskiej. [więcej]

W XXI wieku wojna niekoniecznie musi toczyć się przy użyciu środków militarnych. Obserwuję, że toczy się tzw. wojna hybrydowa – energetyczna i geopolityczna, której ofiarą może paść Polska. Jesteśmy niestety przedmiotem starcia pomiędzy Unią Europejską a Ameryką czy Chinami. Tworzy się nowy sojusz, nowy pakt Ribbentrop-Mołotow, który nazywam „paktem Merkel-Putin”. (…) Prezydent Niemiec twierdził, że Rosji należą się odszkodowania wypłacane przez Niemcy za II wojnę światową, a my – Polska, w ogóle nie jesteśmy brani pod uwagę. (…) Tak trzeba też odebrać działania związane z budowaniem Nord Stream 1 i Nord Stream 2, które za chwilę będzie dokończone. A także filmy, które są produkowane w Niemczech, zniesławiające Polskę i Polaków oraz pokazujące nas nie jako ofiarę II wojny światowej, ale jej sprawcę” 

– akcentował gość „Aktualności dnia”.

Dr Bogusław Rogalski podkreślił, że budowa rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream 2 jest zagrożeniem politycznym, gospodarczym i ekonomicznym dla Polski.

Będziemy już niedługo świadkami bardzo mocnych posunięć na scenie europejskiej i światowej, zwłaszcza ze strony Władimira Putina, ponieważ nie będzie musiał liczyć się z tzw. tranzytowym przesyłaniem gazu drogą lądową na Zachód. Do nowego paktu zawartego między Niemcami a Rosją –  moim zdaniem – istnieje tajny protokół, jaki był w 1939 roku do paktu Ribbentrop-Mołotow. (…) Wszystko zapętla się wokół Polski. Poprzez dokończenie budowy Nord Stream 2 Polska de facto zostanie odcięta od źródeł energetycznych i będzie skazana na ewentualne kupowanie gazu bajpasem od Niemiec, zwłaszcza że w ostatnich dniach Dania wypowiedziała nam zgodę na budowę Baltic Pipe – rurociągu, który ma uniezależnić Polskę od gazu płynącego ze Wschodu” 

– tłumaczył rozmówca Radia Maryja.

Wszystkie nasze kłopoty rozpoczęły się od zmiany gospodarza w Białym Domu, bo to Joe Biden złamał wszystkie obietnice poprzedniego prezydenta Donalda Trumpa dane Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. (…) Co najgorsze z naszego punktu widzenia – Biden za przyjaciela obiera sobie Niemcy” 

– dodał.

Źródło: Radio Maryja

Komentarze są zamknięte