Eurodeputowany Waldemar Tomaszewski: Rodzina jest najważniejszą instytucją

Zastępca Naczelnego

Waldemar Tomaszewski podczas sesji PE w Brukseli/europarl.europa.eu

Waldemar Tomaszewski, przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin powiedział, że przedstawiciele AWPL-ZChR w miarę swych możliwości wezmą udział w organizowanym 15 maja Wielkim Marszu w Obronie Rodzin. Podkreślił, że rodzina jest najważniejszą instytucją w państwie.

Według Tomaszewskiego, głównym kierunkiem partii, której przewodniczy, jest umacnianie instytucji tradycyjnej rodzinny.

Naszym założeniem oraz głównym kierunkiem programu i działań naszej partii jest umacnianie instytucji tradycyjnej rodziny. Nazwa naszej partii jest bardzo czytelna – „Związek Chrześcijańskich Rodzin”. Rodzina jest najważniejszą instytucją w państwie”

– podkreślił polityk.

Tomaszewski oświadczył, że partia zawsze będzie popierała akcje, których celem jest wzmacnianie tradycyjnej rodziny.

Popieraliśmy i nadal będziemy popierać wszystkie akcje, które wspierają tradycyjną rodzinę. Niejednokrotnie uczestniczyliśmy w takich marszach w Wilnie. Nasze koła regularnie, co roku, organizują podobne obchody w starostwach. Nie jest to więc nic nowego dla nas”

– mówił lider AWPL-ZChR.

Dodał:

Organizowaliśmy podobne imprezy niejednokrotnie i robimy to od ponad dwóch dekad. Każdego roku organizujemy duże rodzinne zloty, w których uczestniczy 2-3 tysiące osób”.

Próby oczerniania organizatorów marszu polityk nazywa spekulacjami. Jego zdaniem, akcja będzie miała spokojny przebieg i odbędzie się w sposób cywilizowany. Co prawda, w jego opinii, brakuje w hasłach Marszu wartości chrześcijańskich.

Rodzina jest silna swoimi chrześcijańskimi wartościami. To jest podstawa. Naszym zdaniem, takiego akcentu brakuje. Bez pomocy Boga nie wygramy walkę z ultraliberalną ideologią LGBT. Nie bójmy się słowa „wojna”. To właśnie wojna ideologiczna, która się toczy, może kończyć się smutno dla tradycyjnej rodziny, jeśli nie będziemy prosić Boga o pomoc”

– podkreślił.

Organizując takie akcje, podkreślajmy przede wszystkim chrześcijańskie korzenie tradycyjnej rodziny, na które między innymi wskazuje logo naszej partii”

– powiedział Tomaszewski.

Źródło: www.l24.lt

Komentarze są zamknięte