Prezes chadeków z ZChR dr Bogusław Rogalski w Radio Chicago o budowie Nord Stream 2 i pakcie Steinmeier – Putin

Zastępca Naczelnego

dr Bogusław Rogalski w Bundestagu/FB

Doktor Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, udzielił kilka dni temu obszernego wywiadu dla Radio Chicago 1490 AM. Lider chadeków z ZChR w rozmowie z redaktor Krystyną Szkoczylas stwierdził, że mamy teraz wypowiedź „prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, bardzo skandaliczną wypowiedź, która obnażyła zupełnie już niemiecko-rosyjskie, tą zażyłość, tą bliskość tych relacji. Jego wypowiedź i spotkanie z Putinem określa się na wzór paktu Ribbentrop – Mołotow paktem Steinmeier-Putin, ja nazwałbym to bardziej paktem Merkel-Putin. – powiedział lider ZChR w największym polonijnym radiu w USA.

Otóż prezydent Niemiec stwierdził, że należy dokończyć jak najszybciej budowę Nord Stream 2, tego kontrowersyjnego gazociągu, ponieważ Niemcy mają zobowiązania wobec Rosji jako zadośćuczynienie dla Rosji za ofiary II wojny światowej, jakie Rosja poniosła. Bardziej skandalicznej wypowiedzi nie słyszałem w ostatnich latach z ust niemieckiego polityka czy polityka unijnego. Bo cóż to oznacza, że Niemcy martwią się o Rosję, o politykę historyczną rosyjską. Więcej – czują się zobowiązane do wypłacenia zadośćuczynienia Rosji w postaci zakupu gazu przez Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Skandal jest dlatego wielki, ponieważ Niemcy do dzisiaj nie wpłaciły na przykład Polsce ani jednego feniga, ani jednego euro odszkodowania czy reparacji wojennych za zniszczenia z drugiej wojny światowej i za straty również ludzkie”

– przekonywał dr Bogusław Rogalski w Radio Chicago.

Pamiętamy, że nie kto inny jak III Rzesza razem ze Związkiem Sowieckim rozpętały i rozpoczęły II wojnę światową poprzez atak na Polskę. Niemcy hitlerowskie 1 września, Sowieci 17 września. A zatem po raz kolejny w historii Niemcy podają sobie rękę ponad naszymi głowami, a zwłaszcza ponad głowami państw Europy Środkowo-Wschodniej co jest bardzo, bardzo niebezpieczne. Zresztą Steinmeier użył tego słowa mówiąc, że jest to budowanie mostów z Rosją. Tak to jest budowanie na pewno mostu z Rosją, ale to jest most niemiecko-rosyjski ponad naszymi głowami, wbrew naszym interesom i przede wszystkim wbrew bezpieczeństwu energetycznemu tej części Europy.”

– powiedział lider chadeków ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji.

POSŁUCHAJ CAŁEGO WYWIADU

Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte