Papież Franciszek przyjął rezygnację złożoną przez prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ks. kard. Roberta Saraha

Zastępca Naczelnego

Kardynał Robert Sarah/@__Verlaine__/Twitter

Papież Franciszek przyjął rezygnację złożoną przez prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ks. kard. Roberta Saraha, w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego. Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało w sobotę, że odchodzi także archiprezbiter bazyliki Świętego Piotra, ks. kard. Angelo Comastri. Kard. R. Sarah to autorytet naszych czasów. To nie koniec Jego misji a początek. Będąc na prywatnym spotkaniu z Kardynałem w watykańskiej kongregacji usłyszałem „Katolicy mają aktywnie bronić zasad wiary i pobudzać w swoich ojczyznach patriotyzm przeciwstawiając się kosmopolityzmowi” – napisał na swoim profilu na Twitterze prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Ks. kard. Robert Sarah, pochodzący z Gwinei, skończył 75 lat w czerwcu zeszłego roku. W Watykanie pracował przez 20 lat począwszy od pontyfikatu Jana Pawła II. W 2001 roku został sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

W 2010 roku Benedykt XVI mianował go przewodniczącym Papieskiej Rady Cor Unum, która koordynowała działalność charytatywną Kościoła. Wkrótce potem otrzymał godność kardynała.

W 2014 roku papież Franciszek mianował go prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Papież nie wybrał jeszcze następcy ks. kard. Roberta Saraha.”

– informuje Radio Maryja.

Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte