Aplikacja do rezerwacji miejsca w kościele

Zastępca Naczelnego

Sardynia, kościół Świętej Trójcy od Łaciatej Krowy/duze-podroze.pl

Na włoskiej Sardynii powstała aplikacja „Parafia”, dzięki której można zarezerwować miejsce na Mszy Świętej – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Przydatna jest w obecnej fazie epidemii, gdy obowiązują zasady dystansu społecznego i ograniczenia dotyczące liczby uczestników uroczystości religijnych”

– czytamy w depeszy PAP.

Aplikację wykorzystuje diecezja w rejonie miasta Oristano, a jej autorem jest zaangażowany w życie miejscowej wspólnoty wiernych student uniwersytetu.

Rozwiązanie to może być stosowane na szerszą skalę także w innych rejonach kraju, bo – jak się zauważa- pomaga zrealizować porozumienie zawarte przez rząd i Episkopat w sprawie zasad udziału w mszach przy zaostrzonym reżimie sanitarnym, co wiąże się z wyznaczeniem limitu uczestników”

– napisała PAP.

W długich tygodniach kwarantanny myśleliśmy o tym, jak zorganizować powrót ludzi do kościoła humanizując media społecznościowe i nowe technologie”

– powiedział włoskim mediom ksiądz Emanuele Deidda z biura informatycznego diecezji Ales Terralba (cytat za PAP).

Parafia, która przyłącza się do systemu rezerwacji musi wskazać dostępne miejsca dla wiernych i godziny mszy. Użytkownik wybiera termin i miejsce w kościele. Druga możliwość to wydrukowanie specjalnego kodu, który zapewnia wstęp na mszę. Osoby, które nie posługują się smartfonami, mogą zadzwonić pod bezpłatny numer i w ten sposób zarezerwować miejsce w kościele”

– czytamy w depeszy Polskiej Agencji Prasowej.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte