Rzym się otwiera

Zastępca Naczelnego

Foto za copperalliance.eu

Burmistrz stolicy Włoch Virginia Raggi zaprasza od 3 czerwca turystów, na których czekają właściciele hoteli, barów, restauracji, sklepów, taksówkarze, przewodnicy, tysiące ludzi pracujących w branży usług – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Przyjedźcie, Wieczne Miasto jest bezpieczne i czeka na gości z otwartymi ramionami. Dane na temat przebiegu epidemii są w przypadku Rzymu pocieszające”

– zapewniła (cytaty za PAP).

Władze miasta podejmują starania, by doprowadzić do ożywienia pogrążonego w kryzysie biznesu, a jednocześnie wystosować jasny sygnał, by wesprzeć sektor turystyczny przekonując do przyjazdu zarówno Włochów, jak i cudzoziemców. Od 3 czerwca do Włoch będą mogli przyjeżdżać obywatele państw europejskich bez obowiązku poddania się kwarantannie”

– czytamy w depeszy PAP.

Zapytana w wywiadzie radiowym, jak można przezwyciężyć trwający od lutego kryzys w turystyce, burmistrz odpowiedziała:

– Wyjdzie się z niego prezentując wizerunek bezpiecznego miasta, w którym otwierane są bary i restauracje. Taki obraz musimy przekazać zagranicy. Turyści muszą czuć się zachęceni do przyjazdu.

W historycznym centrum stolicy Włoch zamkniętych jest część sklepów i lokali gastronomicznych. To te, których klientami są w większości turyści. Nie zostały otwarte, ponieważ jak mówią w mediach ich właściciele, koszty wznowienia działalności i dostosowania do wymogów sanitarnych przewyższą spodziewane wpływy w mieście, w którym nie ma turystów”

– napisała Polska Agencja Prasowa.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte