Węgry przeciw „nowej tożsamości”

Zastępca Naczelnego

Parlament w Budapeszcie/tiqets.com

Węgierski parlament zakazał oficjalnej rejestracji zmiany płci i prawnego uznania nowej tożsamości osób transpłciowych – podała Katolicka Agencja Informacyjna za AFP.

– To jest dobra informacja z węgierskiego parlamentu. Będziemy nakłaniali naszych kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, aby jeszcze w tej kadencji Sejmu RP skorzystać z przykładu naszych węgierskich przyjaciół. Taka zmiana wydatnie ograniczy też efekty promowania neomarksistowskiej ideologii gender i propagandy heterofobicznej – mówi NGO lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji i doradca frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) ds. międzynarodowych w Parlamencie Europejskim, dr Bogusław Rogalski.

Poprawka, zgodnie z którą metryka i dokumenty tożsamości powinny określać <płeć biologiczną opartą na urodzeniu i genomie”>, została przyjęta przez posłów stosunkiem 134 przeciwko 56 głosów, a czterech ustawodawców wstrzymało się od głosu. Takie sformułowanie prawa uniemożliwia osobom transpłciowym zmianę nazwiska i uzyskanie dokumentów odpowiadających ich <nowej tożsamości>”

– czytamy w depeszy KAI.

Do tej pory osoby, które zmieniły płeć na drodze interwencji chirurgicznej mogły prosić władze o zmianę danych.

W lutym bieżącego roku władze w Budapeszcie zapowiedziały, że nie zamierzają ratyfikować tzw. konwencji stambulskiej zawierającej elementy ideologii gender oraz sprzeczne z węgierską polityką migracyjną. Natomiast w październiku 2018 roku postawiono wycofać z tamtejszych uniwersytetów tzw. studia nad gender”

– napisała Katolicka Agencja Informacyjna.

 

KAI / Jerzy Bukowski / Piotr Galicki

 

Komentarze są zamknięte