Kino samochodowe obok stadionu Białej Gwiazdy

Zastępca Naczelnego

Foto za trtworld.com

W Krakowie rusza kino samochodowe. Zorganizowano je na tzw. parkingu vipowskim przy Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, czyli tam, gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze Wisły. Jest to jedno z wydarzeń odbywających się w ramach opisanej tu przeze mnie 28 kwietnia kampanii społeczno-informacyjnej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.

Z efektami, dobrą muzyką i nocnym klimatem. Bezpiecznie, z zachowaniem odstępu, siedząc w swoich samochodach”

– tak zachęca do skorzystania z nowej atrakcji portal Magiczny Kraków.

Plenerowe kino powstało staraniem Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Zarządu Infrastruktury Sportowej.

Pierwszy seans odbędzie się we czwartek 21 maja. O godzinie 21.00 będzie można obejrzeć najnowsze dzieło Jana Komasy pt. „Sala samobójców. Hejter”, które swoją premierę miało 6 marca. W następnym dniu o tej samej porze zaprezentowana zostanie komedia romantyczna pt. „Planeta singli 3” w reżyserii Sama Akiny i Michała Chacińskiego, w sobotę „Psy 3. W imię zasad” Władysława Pasikowskiego, a na koniec weekendu „Mayday” Akiny.

Opłata za jedno miejsce parkingowe wynosi 40 złotych, sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie elektronicznie na portalu https://www.eventim.pl

Liczba miejsc jest ograniczona – ze względów bezpieczeństwa – do 60, trzeba się więc pośpieszyć.

Kino samochodowe to pomysł sięgający lat 30. XX wieku, ale Amerykanie pokochali ten rodzaj rozrywki w latach 50. i 60. Jedno z największych kin mieściło się w stanie Nowy Jork: miało 2,5 tysiąca miejsc dla samochodów, własną restaurację i plac zabaw dla dzieci, a to wszystko na powierzchni ponad 11 hektarów. Zaletą kin samochodowych od zawsze był komfort widzów – każdy siedział w swoim samochodzie i mógł przyjechać z całą rodziną. Co więcej, film można było swobodnie komentować, nie obawiając się, że osoba siedząca w samochodzie obok zwróci uwagę. Jest tylko jeden minus: samochodowe kino działa po zmroku, co oznacza jedynie wieczorne seanse. Dlatego powtórek nie będzie”

– czytamy na stronie https://www.krakow.pl

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte