Konfesjonał Św. Faustyny

Zastępca Naczelnego

Po renowacji dokonanej z okazji 20. rocznicy kanonizacji Świętej siostry Faustyny (Heleny Kowalskiej) do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach powrócił konfesjonał, przy którym przez prawie 6 lat spowiadała się sekretarka i apostołka Jezusa Miłosiernego – poinformował portal internetowy krakowskiego wydania „Gościa Niedzielnego”.

Jest on niemym świadkiem najbardziej skrytych tajemnic jej serca i doświadczania przez nią miłosiernej miłości Boga. W swoim „Dzienniczku” zanotowała wiele słów mówiących o wielkości tego daru, dzięki któremu słaby i grzeszny człowiek przez posługę kapłana spotyka się z miłosiernym Bogiem”

– powiedziała portalowi rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej s. Elżbieta Siepak.

Konfesjonał-relikwia będzie służył wiernym w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem Św. Faustyny, by doświadczali tu niepojętej miłosiernej miłości Boga”

– czytamy na stronie https://krakow.gosc.pl/

Przebywając w Krakowie-Łagiewnikach Św. Faustyna przeżyła ponad 280 objawień i doświadczeń mistycznych. Aż 116 wizji doświadczyła w kaplicy klasztornej (pięć razy widziała oczami duszy Trójcę Świętą).

Jej na pozór bardzo zwyczajne życie kryło w sobie niezwykłą głębię zjednoczenia z Bogiem i wielką prorocką misję, którą powierzył jej Bóg. Doznała wielu nadzwyczajnych łask osiągając szczyty zjednoczenia z Bogiem na ziemi. Przez nią Jezus przypomniał światu biblijną prawdę o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka i wezwał do głoszenia jej światu z nową mocą. W tym celu przekazał także nowe formy kultu Miłosierdzia Bożego, którymi są m.in. obraz z podpisem: „Jezu, ufam Tobie”, Święto Miłosierdzia w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, Koronka do Miłosierdzia Bożego”

– przypomniała s. Siepak w rozmowie z portalem.

Święta s. Faustyna zmarła 5 października 1938 r. w klasztorze zgromadzenia w Łagiewnikach. W 1966 r. jej doczesne szczątki przeniesiono z cmentarza zakonnego do klasztornej kaplicy. Od beatyfikacji, której 18 kwietnia 1993 r. dokonał Jan Paweł II, trumienka z relikwiami spoczywa na ołtarzu pod łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego w sanktuarium w Łagiewnikach. 25 sierpnia 1995 r. Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, pełniąc jej charyzmatyczną misję, uznało s. Faustynę za swą duchową współzałożycielkę. 30 kwietnia 2000 r. Jan Paweł II zaliczył ją do grona świętych”

– napisał „Gość Niedzielny”.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte