Wawel online

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT

W związku z pandemią koronawirusa i koniecznością zamknięcia na dłużej swoich ekspozycji dla zwiedzających, dyrekcja Zamku Królewskiego na Wawelu zamieściła darmowe materiały dla wszystkich grup wiekowych na swoich profilach na Facebooku i na Instagramie (@wawelcastle) oraz na nowo powstałym blogu edukacyjnym: waweledukacja.com – poinformowało Radio Kraków.

W ostatnich dniach pojawią się również analizy obrazów z serii <Najpiękniejsze>, w których obejrzeć będzie można obrazy związane ze śmiercią i Zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Również nauczyciele i studenci znajdą materiały, z których mogą korzystać w pracy i nauce: artykuły z serii <Studia Waweliana> w formie do pobrania wraz z obrazami, których dostępność umożliwia samodzielną analizę”

– czytamy na stronie internetowej krakowskiej rozgłośni.

Na Facebooku udostępnione zostało także tajemnicze wydarzenie pod tytułem „Prosta rzecz. Ikona polskiego designu na Wawelu”, wokół którego przygotowane zostały wyjątkowe materiały edukacyjne: kolorowanki, karty pracy dotyczące designu oraz specjalne filmowe zadanie.

Dla tych, którzy nie znajdą czasu by uczestniczyć w transmisji na żywo, na blogu publikowane będą posty z serii <DIY>, które krok po kroku przeprowadzają przez zadania plastyczne przedstawione na warsztatach z pomocą zdjęć oraz opisów”

– napisano na stronie Radia Kraków.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte