Za dużo wiernych w kościele

Zastępca Naczelnego1

Fot. za topster.pl

Proboszcz parafii w Sromowcach Wyżnych w Małopolsce został ukarany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym Targu karą 10 tysięcy złotych za odprawienie Mszy Świętej w Niedzielę Palmową, w której uczestniczyło 60 osób – poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka nowotarskiej policji młodsza aspirant Dorota Garbacz.

Otrzymaliśmy zgłoszenie, że kościele jest więcej niż dopuszczalne przepisami 5 osób. Po przyjeździe policji okazało się, że w świątyni jest prawie 60 wiernych. Policjanci po rozmowie z księdzem przypomnieli zasady, które obowiązują w związku z epidemią”

– powiedziała dziennikarzowi PAP Garbacz.

Chociaż w takim przypadku winny jest wyłącznie organizator zgromadzenia, jego uczestnicy nie ponoszą zaś żadnej odpowiedzialności, to jednak miejscu tych 60 parafian wyrównałbym stratę finansową proboszczowi ze Sromowiec Wyżnych.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

  1. Lewak
    | ID: e446d3cf | #1

    Niech płaci, sam sobie winien. Taca nie zbiednieje a najwyżej nowe auto kupi kiedy indziej

Komentarze są zamknięte