„Super Express”: Poseł-milioner ŻĄDA: „Zabrać emerytom 500 plus i trzynastkę”

Zastępca Naczelnego

Swój majątek wycenia na 10 milionów złotych, ale milionom rodzin żałuje 500 plus, a emerytom trzynastki! – Nikomu nie wolno nic dawać! Trzeba odebrać te dodatki. Jestem za całkowitą likwidacją polityki społecznej! – mówi oburzony w rozmowie z „Super Expressem” poseł Janusz Korwin-Mikke (78 l.), który sam… pobiera 500+.

Do stanowiska lidera partii KORWiN odniósł się na Twitterze lider Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski:

Poseł Janusz Korwin-Mikke wpisał się do obozu totalnej opozycji używając ponownie argumentów Platformy Obywatelskiej? Sam program 500+ uzyskał pozytywne opinie przedstawicieli Kościoła. Quo vadis Konfederacjo?”

– napisał lider chadeków.

 

W kwietniu niemal 10 milionów seniorów otrzyma tzw. trzynastkę, czyli około 1000 zł na rękę dodatkowego świadczenia. Rząd PiS wspomaga też rodziny z dziećmi. Od 1 lipca 2019 r. świadczenie 500+ przysługuje wszystkim dzieciom do 18. roku życia bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. W sumie wsparcie trafia do niemal 4,5 mln rodzin, a ze świadczenia korzysta prawie 7 mln dzieci! Ale nie wszystkim to się podoba.

Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z „SE” ostro atakuje politykę społeczną rządu PiS.

Redystrybucja polega na tym, że zabieram Kowalskiemu i daję Wiśniewskiemu. Obecna władza szkodzi Polsce, bo nie można zabierać jednym i dawać drugim! 500 plus jest całkowicie do kasacji. To jest szkodliwy program, bo jeśli państwo płaci na dziecko, to w tym momencie dziecko jest własnością państwa, a tak być nie może! Ja sam pobieram 500 plus, ale jestem przeciwny jego rozdawaniu!”

– powiedział tabloidowi Korwin – Mikke.

Polityk podobnie uważa, jeśli idzie o dodatek dla emerytów w postaci trzynastki.

Nikomu nic nie wolno dawać. Jeśli daje się pieniądze na tzw. socjal, zachęca się ludzi do tego, aby byli biedni. To jest szkodliwe”

– dodał Korwin-Mikke.

„Super Express”/Piotr Galicki

Komentarze są zamknięte