Chiny coraz bliżej Małopolski

Zastępca Naczelnego

Wawel, fot. NGO Bielsko – Biała

Wiecie choć, gdzie Chiny leżą?

No daleko, kajsi gdzieś daleko.

Ta wymiana zdań pomiędzy Dziennikarzem a Czepcem z pierwszej sceny „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego dawno straciła już aktualność. Dzisiaj współpraca Polski z Państwem Środka jest owocna i zacieśnia się z każdym rokiem.

Twórczo włącza się do niej Małopolska. Jak poinformowało Radio Kraków, właśnie powstają specjalne filmy promujące nasz region na Dalekim Wschodzie.

Przygotowuje je gwiazda chińskiej telewizji Wu Xin, a znajdą się w nich informacje o takich atrakcjach jak: Tatry, spływ Dunajcem, zamek w Nowym Wiśniczu i Kraków”

– czytamy na stronie krakowskiej rozgłośni.

To będzie wiele różnych filmów. Będą trzy filmy 15-minutowe i kilka kilkuminutowych. Będą to różnorodne formy pokazujące kulturę i przyrodę Małopolski”

– powiedział Radiu Kraków prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń.

Znakomicie mówiący w naszym języku Wu Xin zapewnił słuchaczy, że Małopolska jest coraz bardziej znana w Chinach. Jego osobiście urzekły klimat i serdeczność spotykanych ludzi.

Ja naprawdę serdecznie zapraszam Chińczyków zwiedzać to miejsce. Kraków jest zupełnie inny niż Praga, ale to unikatowe miasto”

– dodał.

W Krakowie jego ekipa filmowa odwiedziła wieżę bazyliki Mariackiej, Muzeum Żywego Obwarzanka oraz Muzeum Witrażu.

 

Jerzy Bukowski*

 

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte