Długi spacer 6-latki

Zastępca Naczelnego

Fot. za YT

Sześcioletnia dziewczynka zgubiła się podczas zabawy na plaży w Świnoujściu i dotarła aż do oddalonego o 8 kilometrów niemieckiego Heringsdorfu – poinformował Onet za Deutsche Welle.

Na zdezorientowane dziecko zwrócił uwagę jeden z turystów, który próbował nawiązać z nim rozmowę. Dziewczynka nie znała jednak języka niemieckiego, wolała więc trzymać się z daleka od nieznanego mężczyzny, zawróciła i poszła w przeciwną stronę.

Młodej policjantce z Heringsdorf udało się zaskarbić zaufanie wyraźnie przestraszonego dziecka. Policja chciała na granicy przekazać dziewczynkę polskim policjantom, na co dziecko się jednak nie zgadzało”

– czytamy w portalu.

Niemiecka policjantka zawiozła ją na posterunek ratowników w Świnoujściu, gdzie od czterech godzin czekał zatroskany ojciec.

Wielkie dzięki należą się uważnemu turyście, który zwrócił uwagę na dziecko”

– podkreślił rzecznik niemieckiej policji w rozmowie z Deutsche Welle.

 

Jerzy Bukowski*

 

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte