Czy „GW” przyjęłaby płatne podziękowanie od PiS?

Zastępca Naczelnego

Wczorajszą publikację „Gazety Wyborczej” najlepiej podsumował wicemarszałek Sejmu oraz przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości profesor Ryszard Terlecki.

Podczas krótkiej konferencji prasowej powiedział:

– Jesteśmy zaskoczeni że „Gazeta Wyborcza” publikuje laurkę naszego prezesa. Czy oznacza to zmianę linii gazety? Gdybyśmy dysponowali swoimi gazetami chętnie byśmy ten tekst przedrukowali, żeby Polacy mieli większą możliwość przekonać się jak prezes naszej partii funkcjonuje zgodnie z prawem i jak jest uczciwy”.

Mam propozycję dla władz PiS: jak najszybciej powinny dać płatne ogłoszenie do „GW”, w którym znalazłoby się wymowne podziękowanie dla jej redakcji za przedstawienie Jarosława Kaczyńskiego jako człowieka, który – by raz jeszcze zacytować Terleckiego – „bezwzględnie przestrzega prawa i nie chce się tu zgodzić na żadne rozmowy czy umowy dotyczące omijania przepisów”.

Byłaby to znakomita odpowiedź na publikację, która zamiast skompromitować i ośmieszyć prezesa PiS przyniosła mu wielkie uznanie nie tylko w oczach zwolenników, ale także wszystkich potrafiących czytać ze zrozumieniem.

Ciekawe, czy „Gazeta Wyborcza” przyjęłaby takie płatne ogłoszenie?

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte