Ważna rozmowa po śmierci prezydenta Adamowicza

Zastępca Naczelnego

Fot. Piotr Kowalczuk FB

Bardzo ucieszyła mnie informacja, że wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk spotkał się z matką Stefana W. – mężczyzny, który zabił prezydenta Pawła Adamowicza.

Jestem po spotkaniu z mamą sprawcy. Miasto zaoferowało pomoc rodzinie. Oni też przeżywają swój dramat, są zszokowani i zdruzgotani, łączą się w bólu z najbliższymi Prezydenta oraz gdańszczankami i gdańszczanami. Prosimy, by – tak jak zawsze życzył sobie tego nasz Prezydent – objąć wszystkie ofiary tej tragedii modlitwą, opieką i wsparciem. Nie może być naszej zgody na hejt, przemoc oraz słowa, które ranią i zabijają…”

– napisał samorządowiec na swoim profilu na Facebooku.

Jeżeli mamy na poważnie traktować apele o wyciszenie nienawiści i próbę zbudowania czegoś pozytywnego po tragicznej śmierci włodarza Gdańska, ta rozmowa może odegrać duże znaczenie.

Czy tak się stanie?

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte