Zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza! „GW”: zbrodnia polityczna”

Zastępca Naczelnego

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został ugodzony ostrym narzędziem w czasie finału Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaatakował go Stefan W., który wtargnął na scenę. Zaatakowany polityk był na miejscu napadu reanimowany.

Po pięciogodzinnej operacji w poniedziałek doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku przekazał, że pacjent żyje. – Urazy były bardzo ciężkie, poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej – powiedział lekarz. – Bardzo prosimy, żebyście państwo wspierali pacjenta i żebyście modlili się za niego – zaznaczył. – O wszystkim zdecydują najbliższe godziny – dodał chirurg.

 

– Potrzebna jest propaństwowa dyskusja, która odpowie na pytanie, jak tego typu imprezy powinny być zabezpieczane – powiedział dziś w TVN24 Paweł Szefernaker na temat tego, co wydarzyło się wczoraj w Gdańsku. Wiceszef MSWiA mówił, że cała procedura stworzona do ochrony tego typu imprez musiała zawieść, skoro doszło do tego zdarzenia.

Po tej zbrodni wielu polityków apelowało o spokój, nie wyciąganie pochopnych wniosków, nie wykorzystywanie tragedii do celów politycznych. Niestety, wydaje się, że redakcja „Gazety Wyborczej” pozostała głucha na tragedię człowieka.

 

Nazwijmy rzeczy po imieniu. Wczoraj w Gdańsku doszło do politycznej zbrodni, do wyrachowanej i zaplanowanej próby zabójstwa polityka wybranego w powszechnych wyborach, polityka o niedawno odnowionym wielkim demokratycznym i politycznym mandacie”

– napisał na Twitterze pierwszy zastępca naczelnego „GW” Jarosław Kurski.

Na taką opinię brata prezesa Telewizji Polskiej S.A. Jacka Kurskiego ostro zareagował znany publicysta Rafał Ziemkiewicz:

Nazwijmy rzeczy po imieniu: redaktor podupadającej gazety jest hieną z wyrachowaniem zarabiającą na nieszczęściu”.

Paweł Kukiz na Facebooku napisał za to:

Parę lat temu morderstwo w biurze PiS, teraz ten dramat… Schizofrenia  polityczna i brutalna wojna na górze przeniosły się na nas a ludzi  obłąkanych pcha w jeszcze większe szaleństwo… Do tego wszechpanujący  bałagan i wciąż teoretyczne państwo… Bezwarunkowo powinniśmy  natychmiast to powstrzymać… Wszyscy”.

Interia/Niezalezna.pl/(ksm) NGO

Komentarze są zamknięte