Po #MuremZaAndruszkiewiczem czas na #MuremZaRachoniem!

Zastępca Naczelnego3

Fot. za YT

Fundacja Akcja Demokracja – sponsorowana przez podmioty związane z Niemcami – rozpoczęła akcję pt. „Odsunąć Michała Rachonia”. Domagają się wyłączenia dziennikarza z prowadzenia programu „Minęła 20” w TVP Info – poinformowała Niezalezna.pl. Po przyłączeniu się przez NGO do akcji #MuremZaAndruszkiewiczem … czas na nasze wsparcie dla inicjatywy funkcjonującej pod hashtagiem#MuremZaRachoniem!

Jest to antyrządowa Akcja Demokracja, będąca głównym koordynatorem protestów przeciwko reformie sądownictwa. Jest ona od kilku lat finansowana przez Europejską Fundację Klimatyczną (EFK). Szefem rady nadzorczej EFK – jak ujawniła „GP” – jest zaś Caio Koch-Weser. W latach 1999-2005 był on wiceministrem finansów w rządzie Gerharda Schroedera.

Jak ustalił portal Niezalezna.pl – zarejestrowana w Warszawie fundacja Akcja Demokracja rozsyłała wiadomości z prośbą o wpłaty. Zebrane środki miały być przeznaczone m.in na „świece dla protestujących, zabezpieczenie demonstracji, wynajem sprzętu nagłaśniającego, kampanie w Internecie lub w przestrzeni publicznej, koszty przewozu setek ludzi”. Kto sponsoruje Akcję Demokrację?

Fundacja, którą nadzoruje były niemiecki wiceminister finansów Caio Kai Koch-Weser, do 2016 r. zastępca szefa Deutsche Banku. Akcja Demokracja tylko w ciągu dwóch ostatnich lat otrzymała od niemieckiej organizacji Campact oraz Europejskiej Fundacji Klimatycznej (EFK) ponad 200 tys. zł. Jak dalej pisze Niezalezna.pl – właśnie w EFK, u Koch-Wesera, zatrudniony był jeszcze niedawno Piotr Trzaskowski, jeden z założycieli Akcji Demokracji.

 

Dla NGO w lipcu 2017 roku funkcjonowanie Akcji Demokracja komentował lider KPN-NIEZŁOMNI Adam Słomka:

Takie działania są co najmniej  nieetyczne. Niedawno, bo 22 lipca, obchodziliśmy niesławną rocznicę zaakceptowania przez skonfederowany sejm grodzieński II rozbioru Polski. 25 marca 1793 roku w Berlinie król pruski Fryderyk Wilhelm II wydał patent, ogłaszający nowy rozbiór i żądając zwołania nowego sejmu. 9 kwietnia 1793 roku poseł rosyjski Jakob Sievers i pruski Ludwig Heinrich Buchholtz przedłożyli w Grodnie konfederacji targowickiej manifest dworów sprzymierzonych, żądając zwołania sejmu w celu przeprowadzenia rozbiorów. Co istotne państwa zaborcze mieszały się w sprawy polskie również dzięki przekupstwu i sponsorowaniu działań sprzecznych z naszym interesem. Jeśli się potwierdzi, że jakiekolwiek fundacje zarejestrowane w Polsce otrzymały środki na organizowanie protestów przeciwko decyzji Sejmu RP w sprawie ustaw o SN, KRS i ustroju sądów powszechnych, to tym powinna zająć się Agencja Wywiadu i Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Zagraniczne osoby prawne nie mogą dotować partii politycznych, zatem obchodzenie prawa przez jakieś dotacje dla rzekomo spontanicznych protestów z użyciem założonych w Polsce fundacji jest czymś skandalicznym. Oczekuję, że Akcja Demokracja rozliczy publicznie rozliczy swoje finanse związane z jej udziałem w niedawnych protestach. To samo dotyczy Obywateli RP i KOD-u”.

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

Czy sponsoring protestów w sprawie reformy sądownictwa w Polsce był legalny?

 

Redaktor Michał Rachoń i jego wyraziste poglądy są ogólnie znane. Wielokrotnie ten dziennikarz TVP wypowiadał się ostro o polityce Niemiec i Rosji wobec Polski. Warto zatem przeciwstawić się próbie stygmatyzowania Michała Rachonia żądaniem jego odsunięcia od prowadzenia programów w Telewizji Polskiej S.A. Ta bzdurna hucpa organizowana jest najwyraźniej przez organizację finansowaną z zagranicznych źródeł. Zatem #MuremZaRachoniem!

 

CZYTAJ WIĘCEJ:

#MuremZaAndruszkiewiczem

 

REDAKTOR NACZELNY NGO

Paweł Czyż

 1. Anonim
  | ID: a4711cf9 | #1

  Te wszystkie wszy i komuchy sponsorowane przez niemieckich nazistów niech się w delikatny sposób odczepia od Polski a tym bardziej od Pana Redaktora Rachonia jest to wysokiej klasy patriota oraz uczciwy Polak Niemcy niech pilnują swojego bo redaktor Rachon do nich się nie wtrąca

 2. Elzbieta
  | ID: d9f91a8a | #2

  Niemcy niech pilnuja siebie,swoich spraw i redaktorow a od Rachonia i od Polski wara.Niech nie mysla,ze im wszystko wolno.Red.Rachon jest w porzadku,uwielbiamy jego programy.Nie wybiela niczego ani nie przejaskrawia „wali cala prawde”,jest kompetentny.Wielu to przeszkadza i chcieliby sie Go pozbyc.Nawet moj 88 letni tata bardzo lubi jego programy.Najwazniejsza jest kompetencja i prawda,ktorej w wielu programach publicystycznych po prostu brakuje.

 3. Anonim
  | ID: a2e9f46b | #3

  Przywrócić Rachonia jest spoko a p Piela jest super że swoimi kukielkami zawsze je oglądam.. Przywrócić Rachonia z powrotem.

Komentarze są zamknięte