Porażka golasów

Zastępca Naczelnego

Foto za albawaba.com

– Pierwsza restauracja we francuskiej stolicy przeznaczona wyłącznie dla nagich gości zostanie zamknięta w lutym, zaledwie 15 miesięcy po otwarciu. Powód jest prozaiczny: brak klientów – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

„O’naturel” w 12. dzielnicy była miejscem, którego otwarcie w listopadzie 2017 roku uznano za dowód rosnącej popularności naturyzmu we Francji. Radość postępowców nie trwała jednak długo i lokal zostanie zamknięty 16 lutego.

Właściciele restauracji, 42-letni bliźniacy Mike i Stephane Saada, poprosili o wsparcie, czyli przychodzenie do restauracji w styczniu i na początku lutego.

Klientom restauracji przy wejściu przedstawiono listę zasad określających czego się od nich oczekuje. Wszelkie formy ekshibicjonizmu, które mogłyby wstrząsnąć innymi klientami, nie były tolerowane. Jedynymi osobami, które mogły przychodzić w ubraniach, były osoby niepełnoletnie. Ale zawsze musiał im towarzyszyć dorosły. Klienci zostawiali wszystkie swoje ubrania w szatni, razem zresztą z telefonami komórkowymi – z oczywistych powodów. O’Naturel miała minimalistyczny wystrój, ale w menu dominowała ekskluzywna kuchnia, np. za homara, foie gras i ślimaki w sosie śmietanowo-pietruszkowym trzeba było zapłacić 49 euro. Przed gapiami z zewnątrz klientów chroniła duża biała zasłona nad oknami. Na krzesłach rozkładane były natomiast czarne podkłady dyskretnie zmieniane przed przyjściem kolejnego klienta”

– napisała „Rzeczpospolita”.

I gdzie będą teraz konsumować ekskluzywne dania paryskie golasy?

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte