Ewangelizacja przy pomocy whisky

Zastępca Naczelnego

Bawaria, fot. za puzzlefactory.pl

Według starego powiedzenia prawdę można znaleźć w winie („in vino veritas”). Znany z dosyć kontrowersyjnych metod ewangelizacyjnych proboszcz Thomas Eschenbacher z Dolnej Frankonii w Bawarii postanowił rozszerzyć je na mocniejszy trunek.

Jak poinformowała Niezależna, chce on prowadzić poważne rozmowy o Bogu przy szklaneczce(kach) whisky.

Proboszcz uznał, że skoro wieczorami biblijnymi prawie nikt nie był zainteresowany, trzeba je uatrakcyjnić i zaprosił na 11 stycznia mężczyzn ze swojej parafii na „rekolekcje przy łyskaczu”.

Oferta ta skierowana jest wyłącznie do mężczyzn i… zgłosił się już komplet, mimo że niektórzy wierni są oburzeni pomysłem księdza”

– czytamy w portalu.

Niezależna przypomniała, że niekonwencjonalny duszpasterz przez kilka lat celebrował msze święte dla uczestników karnawału w Wuerzburgu wygłaszając kazania w formie rymowanej, zorganizował także piłkarską pielgrzymkę w intencji awansu klubu 1. FC Nuernberg w tabeli Bundesligi.

Ciekawe, czym proboszcz Eschenbacher przyciągnie na wieczory biblijne kobiety.

 

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte