Kukiz rozważa odejście z polityki

Zastępca Naczelnego

Paweł Kukiz na Majdanie, marzec 2014, fot. YT

Co prawda do obietnic polityków nie należy przywiązywać przesadnego znaczenia, ale deklaracja Pawła Kukiza, że jeżeli po następnych wyborach jego ugrupowanie znajdzie się w opozycji, to zrezygnuje on z polityki, ponieważ bycie w opozycji na dłuższą metę nie ma sensu, wywołała sporo komentarzy.

Co ciekawe, wypowiedział się on w tej sprawie dla styczniowego numeru magazynu „Teraz Rock”, co świadczy o tym, że nadal czuje się przede wszystkim muzykiem.

W polityce jest sens być tylko wtedy, kiedy ma się wpływ na rzeczywistość. Bycie w opozycji na dłuższą metę nie ma sensu. Nie mam kolejnych czterech lat na nic nierobienie. Jeśli Kukiz’15 nie będzie po następnych wyborach języczkiem u wagi, to wrócę do aktywnego muzykowania. Pod warunkiem, że system wpuści mnie na scenę, bo dzisiaj zwalcza mnie, jak tylko może”

– powiedział Kukiz w wywiadzie dla tego pisma.

Ze wszystkich ostatnio przeprowadzonych sondaży wynika, że Kukiz’15 wejdzie do parlamentu po następnych wyborach, ale uzyska wynik znacznie gorszy niż poprzednio.

 

Zastępca Redaktora Naczelnego NGO

Jerzy Bukowski*

*Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Komentarze są zamknięte